Sports
Citi sporta veidi

Lakučs: Tik labi apstākļi kā Valmierā nav nekur citur pasaulē1


Ivo Lakučs
Ivo Lakučs
Foto: LETA

Savās mājās izdarījām maksimālo – Latvijas BMX riteņbraukšanas izlases galvenais treneris Ivo Lakučs sarunā ar “LA” pauda apmierinātību ar Eiropas čempionātā Valmierā iespēto gan no sportiskā, gan organizatoriskā viedokļa. Tik labi apstākļi kā šobrīd Vidzemes Olimpiskajā centrā neesot nevienā citā pasaules trasē.

No Latvijas sportistiem elites grupās vislabāk startēja Kristens Krīgers un Helvijs Babris, kuri iekļuva pusfinālā, un šajā pašā stadijā sacensības noslēdza arī traumu nomocītā Vanesa Buldinska. Bet piecas no sešām medaļām ieguva Nīderlandes sportisti, triumfējot Pasaules kausa līderiem Nikam Kimmanam un Laurai Smuldersai.

Kā vērtē mūsu sportistu startu?

Man ir prieks par visiem, bet gribu izcelt Vanesu, kura tādā stāvoklī brauca un izcīnīja vietu pusfinālā, kur arī labi nobrauca. Roka ir lauzta joprojām, atslēgas kauls nav sadzijis, bet redzējums, ka grib aizbraukt uz olimpiskajām spēlēm, parāda viņas attieksmi.

Arī čaļiem paldies, ka beidzot izgāja no komforta zonas un savu skatītāju priekšā cīnījās. Devītā vieta un pusfināls – tas ir mazliet augstāk nekā patiesībā esam. Tās ir emocijas, ko gribam redzēt.

Kristens Krīgers un Helvijs Babris, iekļūstot pusfinālā, izdarīja maksimumu?

Jā, kā jau iepriekš teicu – mums vajag veiksmi, lai tiktu finālā. Arī līdz pusfinālam bija veiksme, domāju, ka šoreiz diezgan daudz izdarījām, lai nākamreiz arī tā stāvētu mums klāt. Agri vai vēlu būs, jāturpina trenēties. Trase ir konkurētspējīga, infrastruktūra – ļoti laba. Ja ne rezultātos, tad pārējā parādījām, ko spēj latvieši – no 10 ballēm te ir 11.

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā

Vai esi pārsteigts par holandiešu dominanci?

Tas nav nekāds pārsteigums, viņi dominē, ir liela iekšējā konkurence. Nostādījums ir profesionāls, ilgtermiņā strādā, atraduši savu piegājienu, saliekot vairākus sporta veidus iekšā. Franči ir otri tādi, mums jādomā, kur varam mazajā spraudziņā tikt, jāiegulda smags darbs.

Ko varam nākotnē gaidīt Valmierā?

Trase atbilst visām prasībām. Jautājums ne par to, ko gribam, bet – ko varam atļauties. Visa pasaules balstās uz finansiālo nodrošinājumu.

Bet tik labi apstākļi kā Valmierā nav nekur citur – dzīvošana, trase, infrastruktūra, peldbaseins, veselības centrs, svaru zāles. Pilnīgi viss uz vietas.

Šobrīd nav konkrēta plāna par nākamajām sezonām. Ļoti daudz rūpju bija ar šīs trases būvēšanu, tāpēc nedomājām divus soļus uz priekšu, vajadzēja saprast, kas šis ir par vali, tagad jāsēžas un jādomā par nākamajiem mērķiem.

Mačos visās vecuma grupās kopā startēja vairāk kā 1000 sportisti un no tiem vairāk kā 800 no ārzemēm. Kur tik daudz cilvēkus var izmitināt?

Ļoti daudzi dzīvokļi un mājas izīrēti – cilvēki aizbraukuši uz laukiem un ar īpašumu gūst papildus ienākumus, visas viesnīcas un viesu nami ir pilni, esmu dzirdējis, ka arī Cēsīs ir līdzīgi. Atsauksmes ir ļoti labas. Tradicionāli sacensībās tiek pavadītas sešas dienas – no trešdienas līdz pirmdienai. Esam arī pasūtījuši kompānijai izrēķināt, kāds šajās dienās ir pienesums Latvijas ekonomikai,

Saistītie raksti
mūsu prognozes, ka ar šiem mačiem pilsētai un valstij trases projektu (1,42 miljoni eiro) jau būsim atpelnījuši.

Sportisti paši maksā par visu, mēs kā organizatori nenodrošinām ne dzīvošanu, ne ēšanu. Daudzi jaunie braucēji ierodas ar vecākiem, brāļiem un māsām.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Sevastova un Ostapenko Jūrmalā nevar satikties ātrāk par finālu
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 8 stundas
LE
LETA
Sports
Škēpmetējs Suntažs ar personisko rekordu tiek pie Eiropas sudraba
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
3 stundas