Praktiski
Mājas

Laminātu var izmantot arī uz sienām un griestiem. Kā to montēt?0

Foto-Fotolia

Esmu dzirdējis, ka laminātu klāj ne vien uz grīdas, bet arī izmanto sienu apšūšanai. Vai šim nolūkam jāievēro kāda īpaša tehnoloģija? ALVIS Liepājā

Lamināts ir universāls klājums, tāpēc to var izmantot arī sienām un griestiem. Uz sienas plāksnes var līmēt vai montēt uz koka līstītēm. Sienas augšā un apakšā ar speciāliem stiprinājumiem uz horizontālām koka līstēm piestiprina lamināta dēļus. Ja tos āķu dēļ grūtāk savienot, dēli piezāģē. Toties stiprināšanu ar skrūvēm iesaka neizmantot. Lamināts savienots veido plāksni, kam nepieciešams staigāt, tātad, cieši sastiprinot ar skrūvi, tas, mainoties gaisa mitrumam un temperatūrai, var mest burbuļus. Laminātu liekot uz sienas, iesaka atstāt nelielu spraugu starp laminātu un grīdu. Ja materiālu montē pa visu sienu, spraugai jābūt visapkārt. Kad montāža pabeigta, malas pārklāj ar alumīnija vai koka seglīsti. Montāža uz līstēm samazina telpas kubatūru, kamēr līmēšana ļauj to ietaupīt. Sienu izlīdzina ar špakteli vai rīģipsi. Kad virsma ir sagatavota, lamināta vairogu samontē uz grīdas, paceļ un piespiež pie sienas ar līmes kārtu.

Vēl neierastāka būs griestu apšūšana. Lamināta griesti viegli saskaņojas ar interjeru, vizuāli paplašina telpu. Vienīgi montēt laminātu uz griestiem ir grūtāk nekā uz grīdas. Te tāpat tiek izmantots koka karkass un montāžas āķi (dažiem meistariem gan niez rokas iesist kādu nagliņu drošībai). Savienojuma vietās ar sienu nepieciešams atstāt nelielas spraugas. Plākšņu montāža pie griestiem prasa iemaņas, tāpēc šo darbu labāk uzticēt profesionāļiem.

LA.lv