×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
27. jūnijs, 2017
Drukāt

“Lampa” iemirdzēsies jau trešo reizi (1)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

“Debates, kas izgaismo/Sarunas, kas apgaismo/Atziņas, kas apžilbina/Idejas, kas dzirksteļo.” Šādi savu misiju raksturo jau par nopietnu tradīciju kļuvušais sarunu festivāls “Lampa”, kas nedēļas nogalē, 30. jūnijā un 1. jūlijā, norisināsies Cēsu Pils parkā.

Festivāla trešajā gadā programma tiešām iespaidīga – vairāk nekā 200 pasākumu. Līdzās citiem plašās programmas notikumiem grēks būtu palaist garām izrādi “Dvēseļu utenis” (30. jūnijā no plkst. 18 līdz 19.30 uz “Apgaismo” skatuves), kas pirmizrādi piedzīvos tikai nākamās teātra sezonas sākumā uz “Dirty Deal Teatro” skatuves, taču “Lampā” tiks spēlēta tās demoversija. Pieteikumā var uzzināt, ka tā vēstīs par Latvijā dzīvojošu sešu studentu kopienu, kuru likteņus izšķir nevis valsts ģeopolitiskā atrašanās vieta, bet gan paaudzes atrašanās laikā starp sabiedrībā neatrisinātiem pagātnes konfliktiem un neziņu par nākotni. Ticību iestudējuma kvalitātei piešķir tas, ka izrādes režisore ir Inga Tropa, bet dramaturģe – Justīne Kļava. Vai sievietes drīkst būt jebkas un darīt jebko, ko vēlas? Šis un citi jautājumi būs centrā sieviešu “stend up” izrādei ar daiļrunīgi ironisku nosaukumu “Jaunais cirks – runājošas sievietes” (30. jūnijā no plkst. 22 līdz 23.30 uz “Apgaismo” skatuves), kuras gaitā dzejniece Inga Gaile mēģinās skaļi saprast, kā izaudzināt dzīvu bērnu Latvijā. Savukārt uz “Staro” skatuves 30. jūnijā no plkst. 14 līdz 15.30 noritēs dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes, mākslinieces Katrīnes Gailes un psihoterapeites Līgas Bernātes veidotā izrādes skice-saruna “Vairākuma vara. Bērni”, kuras centrā būs refleksijas par mūsu sabiedrības struktūrā aktuālo cilvēku izpausmju vērtēšanu pēc bināro opozīciju pāriem – pareizi/nepareizi, labs/slikts. Jaunu pavērsienu šī tēma iegūs sestdien, 1. jūlijā, kad “Lapas” teltī no plkst. 12 līdz 13.30 notiks tiešraide no Cēsu nepilngadīgo kolonijas, muzikālā performance un diskusija. Teic, ka ideju vizualizācija jau ir puse no paveiktā – šajā ziņā nozīmīga būs jauniešu saruna “Iztēlojies 2068. gadu” (1. jūlijā no plkst. 12 līdz 13.30, “Telts spuldze” skatuve).

 

Sarunu festivāla “Lampa” izlase 

* Spēle ar dalībnieku iesaisti “Pielaiko idejas” – 30. jūnijā un 1. jūlijā no plkst. 12.30 līdz 22. Autori – dramaturgs Matīss Gricmanis un vēsturnieks Kārlis Sils.

* Kustību darbizrāde “Celies augšā, nāc man līdzi” (30. jūnijā no plkst. 14 līdz 15.30, “Apgaismo” skatuve). Tiek īstenota sadarbībā ar horeogrāfiem Krišjāni Santu, Ēriku Ēriksonu un Ievu Gaurilcikaiti.

* Dokumentālā teātra “C:NTACT” izrādes (1. jūlijā no plkst. 12 līdz 13.30 uz “Dots” skatuves). Piedalīsies jaunieši no Igaunijas, Latvijas un Dānijas, lai apvienotos vienotā performancē. Vairāk: www.festivalslampa.lv/lv/programma/.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+