Kultūra
Kultūrpolitika

“LAMPAi” šogad rekordliels notikumu skaits, arī par drošību internetā0

Foto Juris Ross.

Tieši pēc mēneša, 29. un 30. jūnijā, tiks iedegts jau ceturtais Sarunu festivāls “LAMPA”, kas tradicionāli norisināsies Cēsu pils parkā un, kā sola rīkotāji, šogad mirdzēs īpaši spoži – programmā paredzēti vairāk nekā 270 pasākumi par visdažādākajām tēmām latviešu, krievu un angļu valodā.

“Augot LAMPAs atpazīstamībai, aug arī pieteikto pasākumu skaits, kas šogad būs rekordliels – 235 rīkotāji kopīgiem spēkiem papildinājuši Sarunu festivāla programmu ar 270 spilgtiem pasākumiem. Šī gada programmas jaunums ir “Politiskā arēna”, kur brīvā gaisotnē būs iespējams aprunāties ar politiķiem, kā arī īpaša jauniešu programma “Īssavienojums”, kas aicinās gan uz prātīgām sarunām, gan neprātīgiem piedzīvojumiem – naksnīgu pārgājienu, mītapiem ar sociālo tīklu zvaigznēm un pat pasākumiem mājā, kas uzbūvēta kokā, ” uz festivālu aicina tā direktore Ieva Morica.

Sarunu festivāls šogad tiks aizvadīts uzticēšanās zīmē, tādēļ arī nozīmīga sarunu daļa būs veltīta tieši uzticēšanās tēmai. Būs iespēja piedalīties seminārā par evolucionāro domāšanu un kopīgi zīmēt nākotnes līdera portretu, savukārt piesardzīgie Valsts policijas izmeklētāju paraugdemonstrējumos varēs uzzināt visu par personīgo un datu drošību internetā. Notiks diskusijas par uzvedības ekonomikas nākotnes prognozēm un mūsu ģeogrāfiskajā stāvoklī tik svarīgo uzticēšanos starp austrumiem un rietumiem. Ekonomiski aktīvajiem būs iespēja pašiem izveidot pašvaldības budžetu, diskutēt par publisko iepirkumu lietderību un izmeklēt finanšu noziegumus, bet tehnoloģiju aizrautie varēs kopīgi vērties nākotnes melnajā spogulī.

“Diskutēsim par izglītību no visdažādākajiem aspektiem un skatupunktiem, skriesim neērto tēmu referātu maratonu un runāsim par jauniešiem Latvijā šodien un nākamajā simtgadē. Uzkarsušā politiskajā arēnā kopīgi lemsim, kurš būvēs Latvijas ilgtspējīgu attīstību, cīnīsimies par jaunām zināšanām Ārpolitikas čempionātā, iepazīsimies ar partiju solījumiem un nojauksim neuzticības sienu starp NVO un politiķiem. Un brīžos, kad šķitīs, ka zināšanu krātuve jau pilna līdz malām un sakarsušais prāts jāatpūtina, to veldzēt varēs plašā kultūras programmā – izvēlēties sev tīkamu improvizācijas izrādi, akustisku koncertu, tikties ar Imanta Ziedoņa ideju turpinātājiem, doties nakts pārgājienā vai gluži vienkārši atpūsties gleznainajā Cēsu pils parkā,” sola Morica.

Jauninājumus šogad piedzīvojusi arī festivāla mājaslapa – lai festivāla viesiem būtu vieglāk noorientēties un neviens nepalaistu garām kāroto diskusiju vai sev tuvās organizācijas pasākumu, izveidots meklētājs. Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot tieši savu LAMPAs programmu.

LA.lv