Mobilā versija
+19.1°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Lancmanim piešķirta Vācbaltu apvienības balva (3)

Foto - LetaFoto - Leta

Rundāles pils direktors Imants Lancmanis

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma apmeklēja Darmštati Hesenes federālajā zemē, kur mākslas vēsturniekam, Rundāles pils muzeja direktoram un gleznotājam Imantam Lancmanim tika pasniegta Vācbaltu apvienības Vācijā 2015. gada Kultūras balva par viņa ieguldījumu Rundāles pils kompleksa atjaunošanā un mūža darbu vācbaltu kultūrvēsturiskā mantojuma pētīšanā un saglabāšanā, vēsta Ārlietu ministrija.

Apsveikuma uzrunā Hesenes federālās zemes Eiropas lietu ministre Lūcija Putriha, atzīmējot federālās zemes patronāžas 25. gadskārtu pār Vācbaltu apvienību, uzsvēra līdzšinējās sadarbības nozīmīgumu, kas aizsākās vēl pirms Baltijas valstis atguva neatkarību, un labās divpusējās attiecības, kas izveidojās pēc tam.

Svinīgajā pasākumā uzstājās arī Darmštates oberbirģermeistars Johenss Parčs (Jochen Partsch) un vēstniece E. Kuzma. “Priecājos apliecināt, ka mūsu sadarbība ar Vācijas Vācbaltu apvienību ir veiksmīga, stabila un praktiska. (…) Vācbaltu mantojums dažādo un bagātina Latviju, tās kultūru un mēs visaugstākajā līmenī novērtējam daudzās privātās iniciatīvas, kas devušas nozīmīgu pienesumu Latvijai,” norādīja vēstniece.

Vācbaltu apvienības balva tiek pasniegta katru gadu. Lancmanis ir otrais Baltijas pārstāvis, kas saņēmis šo nozīmīgo apbalvojumu. Iepriekš šī balva pasniegta Tartu Universitātes bijušajam rektoram un Igaunijas Nacionālās bibliotēkas prezidentam Pēterim Tulvistem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lancmanis ir goda cilvēks un pelnījis šādu atzinību.

  2. Jauki.
    Arī apsveicu.
    :))

  3. Lai nu kurš,bet Lancmanis to ir pelnījis

Par LMA jauno rektoru ievēlēts Kristaps Zariņš (1)Trešdien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+