×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2016
Drukāt

Lancmanis izveidojis grāmatu par Vidzemes muižām (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gadumijā izdota Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa jaunā grāmata “Vidzemes muižu arhitektūra. Architektur Livländischer Gutshäuser”, kuru plānots sākt izplatīt no 18.janvāra un dāvināt Vidzemes muižām, pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, bibliotēkām.

Rundāles pils muzeja pārstāve Ruta Bemberga aģentūru LETA informēja, ka izdevums tapis, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu, kā arī Rundāles pils atbalsta fondu finansiālajam atbalstam, un pagājušā gada nogalē Jelgavas tipogrāfijā tika nodrukāti pirmie eksemplāri.

Šī grāmata ir pētījums par Vidzemes muižu arhitektūru, kas tapis saistībā ar 2015.gada maijā atvērto izstādi “Vidzemes bruņniecība un Latvija” Cēsu muzejā.

“Izdevums ir kā materiālu krājums, bet bez pretenzijām uz visaptverošu Vidzemes muižu arhitektūras vēsturi, tā uzdevums ir rādīt šīs Latvijas daļas kultūras mantojuma bagātību un daudzveidību, tāpēc saglabātajām celtnēm pievienoti bojāgājušo muižu ēku attēli. Tā kā izstāde bija veltīta Vidzemes bruņniecībai, tajā apskatītas tikai Livonijas ordeņa un Rīgas arhibīskapa vasaļu, kā arī no tiem izaugušās vēlākās muižniecības celtnes, toties trūkst lielo ordeņa un arhibīskapa piļu Cēsīs, Siguldā, Raunā, Turaidā, Koknesē,” skaidroja Bemberga.

“Grāmata atspoguļo Vidzemes muižu arhitektūras attīstību no viduslaikiem līdz Pirmajam pasaules karam. Stilistiskās un tipoloģiskās attīstības ainu papildina bojāgājušo muižu kungu māju attēli, kā arī to cēlāju portreti. Grāmata ir pietiekoši apjomīga, tai ir 349 lappuses un tā ir bagātīgi ilustrēta ar 433 attēliem,” aprakstīja tās autors Lancmanis.

Grāmata “Vidzemes muižu arhitektūra. Architektur Livländischer Gutshäuser” paredzēta kā dāvinājums Vidzemes muižām, pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, bibliotēkām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kur to vares nopirkt?

Draugiem Facebook Twitter Google+