×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

“Lango” un “Iļģuciema maiznīcas” īpašnieks uzņēmumus pārdod Vācijas kompānijai

Foto: LETAFoto: LETA

Gatavo un ātri pagatavojamo pārtikas produktu ražotāja SIA "Lango" produkcija.

Grupas uzņēmumu SIA “FF Foods”, kas kopš 2012.gada jūnija pārstāv zīmolus “Lango” un “Iļģuciema maiznīca konditoreja”, iegādājusies Vācijas kompānija “Baltic Natural Power Invest GmbH”, liecina “Firmas.lv” informācija.

Līdz ar to uzņēmuma turpmākais nosaukums būs “Green Mix Wonderland”.

Par uzņēmuma vienīgo valdes locekli iecelts Igors Trofimovs.

Vācijas kompānija iegādājusies 100% uzņēmuma kapitāldaļu 38 417 eiro vērtībā.

“FF Foods” Komunikācijas nodaļas vadītāja Jolanta Gaudieša biznesa portālu “Nozare.lv” informēja, ka šogad “FF Foods” sāk īstenot izstrādāto stratēģiju un mērķus. Uzņēmums ir definējis tās produktu grupas, kurās redz mērķtiecīgu darbību un attīstību vietējā un eksporta tirgos ar zīmoliem “Lango” un “Iļģuciema maiznīca konditoreja”, savukārt produktu grupas, tehnoloģijas un receptūras, kas šajā stratēģijā neiekļaujas, ir pārdotas.

Tas nozīmē, ka arī turpmāk “FF Foods” grupas uzņēmumos tiks attīstīts gatavo, ātri pagatavojamo produktu segments, profesionālās maizes un konditorejas produktu segments, kā arī “bake off” produktu segments, informēja Gaudieša.

“Uzņēmums, veidojot attīstības stratēģiju nākamajam periodam, balstoties uz tirgus pieprasījumu un patērētāju vajadzību un vēlmju analīzi, izvērtēja visas produktu grupas un produktus, kas tiek ražoti un realizēti ar “Lango” un “Iļģuciema maiznīcas konditorejas” zīmoliem, sadalot tās divās kategorijās – atbilst izvirzītajam mērķim vai nē, un attiecīgi tika pieņemts lēmums koncentrēt uzmanību turpmākajā periodā uz tām, kas atbilst. Līdz ar to uzņēmumus ar produktu grupām, to receptūrām un tehnoloģijām, kas šai stratēģijai neatbilst, nolēmām pārdot. Tas nozīmē, ka uzņēmums turpina ražot un izplatīt ar “Lango” preču zīmi pircējam pazīstamos gatavos un ātri pagatavojamos produktus un ar preču zīmi “Iļģuciema maiznīca konditoreja” koncentrēties uz profesionālās maizes, konditorejas produktu un “bake off” produktu ražošanu un izplatīšanu,” skaidro “FF Foods” vadītājs Andrejs Fraimanis.

Tā kā zīmoli “Lango” un “Iļģuciema maiznīca konditoreja” pieder “FF Foods”, pārdošanas procesā papildus īpašnieka un vadības maiņai viens no līguma nosacījumiem paredz mainīt uzņēmuma nosaukumu uz tādu, kas neietver zīmola nosaukumu.

Gaudieša skaidroja, ka šis lēmums nav ietekmējis “FF Foods” klientus, kas sadarbības līguma izpildes gaitā saņem un turpina realizēt produktus ar zīmoliem “Lango” un “Iļģuciema maiznīca konditoreja”. Tāpat “FF Foods” grupā turpina darbu arī visi uzņēmumu darbinieki.

Kā ziņots, pret “Lango R&D” un “Iļģuciema maiznīcu” pērn jūnijā Rīgas rajona tiesā tika ierosināts tiesiskās aizsardzības process. Kā biznesa portālam “Nozare.lv” toreiz sacīja uzņēmuma pārstāve Jolanta Gaudieša, maksātnespējas process sākts pēc konsultācijām ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) nolūkā sakārtot iepriekšējā īpašnieka darbības laikā radušos parādus. Viņa arī norādīja, ka uzņēmuma darbs norit ierastajā režīmā, kā arī regulāri tiek izmaksātas algas darbiniekiem – apmēram 70 cilvēkiem.

Abu uzņēmumu maksātnespējas process tika izbeigts 2013.gada septembrī.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem “FF Foods” apgrozījums 2012.gadā bija 4,077 miljoni eiro, bet zaudējumi – 209 015 eiro. Gadu iepriekš uzņēmums strādāja ar 4,091 miljona eiro apgrozījumu un 43 746 eiro zaudējumiem.

Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+