×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Lapčenoks: Popularitāte Krievijā – koks ar diviem galiem (5)

Foto no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvaFoto no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva

Leģendārais dziedātājs Viktors Lapčenoks, kurš 16. janvārī svinēs 70 gadu jubileju, tai sagatavojis īpašu koncertu programmu. Intervijā žurnālā “Mājas Viesis” Lapčenoks atminas savas karjeras spožākos brīžus un vērtē mūsdienu mūzikas pasauli, tostarp Latvijas mūziķu centienus iekarot klausītāju sirdis Krievijā.

“Tas ir koks ar diviem galiem. (Intars) Busulis ir dziedātājs, un mūzika ir vienīgais veids, kā viņš var nopelnīt naudu iztikai. Jāsaprot, ka Krievijas tirgus ir milzīgs. Savulaik mūziķu aprindās mēs to saucām par “aku bez dibena”. Aizbraucām uz Maskavu, tālāk mūs nosūtīja kaut kur uz Krievijas vidieni, kur varējām dragāt: dažkārt pat pa četriem, pieciem koncertiem dienā,” atzīst Lapčenoks, atbildot uz jautājumu par to, vai ir pareizi koncertēt kaimiņvalstī saistībā ar Ukrainas notikumiem.

Lapčenoks atzīst, ka padomju mūzikas leģendas ar estrādes mākslinieki ar Allu Pugačovu priekšgalā dzīvo paši savā pasaulē. “Koncertos tur daudzi dzied ar fonogrammu, bet savu ārējo izskatu piekoriģē ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Daži dziedātāji izskatās kā vaska lelles no Tiso kundzes muzeja,” nesaudzīgs vērtējumos ir dziedātājs.

Savukārt pašam Lapčenokam nekad neesot gribējies uzlabot ārējo izskatu ar mūsdienu sasniegumu palīdzību. “Nē, kāds esmu, tāds esmu. Būtu smieklīgi, ja vīrietim manos gados seja būtu gluda kā maza bērna dibentiņš.”

Visu sarunu ar mākslinieku lasi jaunākajā žurnāla “Mājas Viesis” numurā vai e-izdevumā!

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tiem padomiešiem ir grūti pārraut savu nabassaiti ar Krieviju.

 2. Kas notiek Latvijā! Tikko ieslēdzu Latvijas (!) TV7 , tur Latvijas(!) prezidents runā ar Latvijas (!) žurnālistu Latvijas (!) auditorijai – KRIEVISKI! Vējoni, jūs apjēdzat vispār, kādas valsts prezidents jūs esat!? KAS NOTIEK LATVIJĀ!!!

  • manos pienākumos ietilpst runāt !
   Apjēgt ir ārpus maniem pienākumiem !
   Ferštēn ?

  • Zinu par kuru raidijumu iet runa. Bet raidijumi krievu valoda ir paredzeti Latvijas krieviem lai mazak propagandu skatas. Tik nez cik pasi krievi daudz ltv7 skatas, bet doma laba.

 3. Es sapratu par to koka vienu galu – liela auditorija, valsts, kur katra otrā pilsēta ir apdzīvotāka , nekā Latvija, OK! bet kur tas otrs gals?

Draugiem Facebook Twitter Google+