×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Lapsa atsakās no liecībām un DP prasa atlīdzināt advokātam iztērēto naudu

LETALETA

Publicists un žurnālists Lato Lapsa oficiāli atteicies no visām iepriekš sniegtajām liecībām kriminālprocesā, kas Drošības policijā (DP) sākts saistībā ar grāmatu “Cits ķēķis: zem likumīgā “jumta””. Tāpat viņš prasa DP atlīdzināt advokāta pakalpojumiem iztērēto naudu.

 

Lapsam šajā kriminālprocesā ir noteikts statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Kā iesniegumā DP norādaLapsa, viņš secinājis, ka statusa noteikšana šajā kriminālprocesā ir bijusi ne tikai nepamatota, bet arī prettiesiska un veikta viņam nezināmu personu noziedzīgās interesēs, to labā izmantojot DP un, iespējams, arī citu tiesībsargāšanas iestāžu darbiniekus.

Publicista rīcībā esošā informācija rāda, ka jau pirms kriminālprocesuālā statusa noteikšanas DP rīcībā bijusi pietiekama informācija, lai no tās secinātu, ka viņš nav tā persona, kas tīši pārkāpusi korespondences noslēpumu.

“Taču šo informāciju, kas ir bijusi un joprojām ir DP rīcībā, DP ir tīši ignorējusi, lai būtu pamats noteikt man minēto statusu un vairākkārt nopratināt mani šādā statusā, man nezināmu personu noziedzīgās interesēs vēloties saņemt atbildes jautājumos, kas attiecas uz žurnālista noslēpumu, žurnālista avotiem, konkrētu mediju organizatorisko struktūru, finansējumu utml.,” norāda Lapsa.

Tādēļ Lapsa uzskata, ka minētā statusa noteikšana notikusi prettiesiski un pratināšanās iegūtā informācija no viņa ir iegūta, izmantojot viltu un maldus.

“Tāpēc atsakos no visām minētajā kriminālprocesā manis sniegtajām liecībām kā tādām, kas no manis iegūtas prettiesiski, izmantojot viltu un maldus, un pieprasu nekavējoties atcelt man noteikto statusu – persona, pret kuru sākts kriminālprocess -, kā arī no procesa virzītājiem manā labā piedzīt finanšu līdzekļus, ko esmu iztērējis aizstāvja pakalpojumiem šī procesa ietvaros,” iesniegumā raksta Lapsa.

Pirmdien, 23. septembrī, Lapsa rīkos preses konferenci, kurā sniegšot plašāku informāciju, tostarp konkrētus dokumentus, “par kriminālprocesa safabricēšanas apstākļiem un konkrētu amatpersonu noziedzīgu rīcību šai sakarā”.

Jau ziņots, ka šopavasar – pusotru gadu pēc Lapsas, Agneses Margēvičas un Kristīnes Jančevskas grāmatas “Cits ķēķis: zem likumīgā “jumta”” izdošanas – policijā saistībā ar to sākts kriminālprocess. Lieta sākta pēc Krimināllikuma 144.panta par korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās un citas informācijas noslēpuma pārkāpšanu.

Persona, pret kuru sākts kriminālprocess, ir Lapsa, kuram piederošā un kura vadītā SIA “Baltic Screen” izdeva grāmatu.

DP aģentūrai LETA apstiprināja, ka aprīlī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē pēc kādas privātpersonas iesnieguma sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 144. panta pazīmēm par elektroniskā pasta korespondences nesankcionētu publicēšanu interneta portālā “pietiek.com”, kurā tika pārpublicēts grāmatas “Cits ķēķis: Zem likumīgā “jumta”” fragments.

Jūlijā pēc Ģenerālprokuratūras lēmuma vienā lietvedībā apvienots Valsts policijas sāktais kriminālprocess ar kādu citu Drošības policijā izmeklētu kriminālprocesu. Šobrīd šajā lietā pirmstiesas izmeklēšanu veic DP.

Drošības policija apstiprina, ka krimināllietā ir kāda persona, kura tiek turēta aizdomās, un ir persona, kurai ir piemērots procesuālais stāvoklis – “persona, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess”.

Ņemot vērā faktu, ka izmeklēšana joprojām turpinās, tās interesēs policija detalizētāku informāciju nesniegs.

Interneta vietnes “Kompromat.lv” žurnālists Leonīds Jākobsons aģentūrai LETA apstiprināja, ka pavasarī vērsies ar iesniegumu Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē par viņa privātās sarakstes nozagšanu un izplatīšanu, savukārt vēlāk šī lieta tikusi apvienota ar kādu citu, kuru izmeklē DP. Jākobsons izteicās, ka lietā esot iesaistītsLapsa un kāds hakeris, kurš Lapsam nodevis viņa saraksti.

Žurnālists apgalvoja, ka publiskotā sarakste ne vien nozagta, bet arī tikusi atspoguļota neprecīzi un vietām esot tikusi falsificēta.

Jautāts, kāpēc ar iesniegumu policijā vērsās tikai šī gada pavasarī, ja grāmata publicēta 2011.gadā, Jākobsons norādīja, ka tas ir pieredzes un pacietības jautājums. Proti, tagad viņš ir sapratis Krimināllikuma 144.panta būtību saistībā ar savu krimināllietu, kur žurnālists apsūdzēts saistībā ar Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu.

Tāpat Lapsa visu šo laiku portālā “Pietiek.com” turpinājis ievietot nepatiesas ziņas par Jākobsonu, līdz ar to viņa pacietības mērs bijis beidzot pilns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+