×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Lapsa: Deputāts Zaķis izvairījies no 8800 eiro PVN nomaksas, pērkot auto

zakis_dzintars3

Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītājs, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāts Dzintars Zaķis (V) gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas “Volvo XC60”, nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina portāla “Pietiek.com” pārstāvja Lato Lapsas rīcībā nonākušie dokumenti, kurus Lapsa šodien iesniedza Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

Kā šodien preses brīfingā pie KNAB ēkas žurnālistiem pastāstīja Lapsa, 2011.gada nogalē Zaķis nolēmis iegādāties jaunu automašīnu “Volvo XC60” un vērsies SIA “Mūsa Motors Rīga”. Deputāts zinājis, ka viņam būs izdevīgāk, ja automašīnu pirks nevis viņš pats, bet viņam piederošā SIA “Datoru centrs”.

Zaķis aizdevis savai firmai 34 571 latu. Šī nauda aizskaitīta uz firmas kontu, lai tā iegādātos Zaķa kāroto transportlīdzekli, atbrīvojot viņu no nepieciešamības personīgi nomaksāt PVN.

Taču, ja “Datoru centrs” iegādātos automašīnu tieši no “Mūsa Motors Rīga”, tai vienalga nāktos valstij samaksāt PVN, un to atgūt varētu, visticamāk, tikai pēc gada. Tāpēc “Mūsa Motors Rīga” minēto automašīnu par 40 100 eiro pārdevusi kādai Lietuvas firmai, bet tā tālāk – Zaķa firmai.

Lietuvas uzņēmumam par šo pakalpojumu samaksāti 1000 eiro, toties Zaķa firma tādā veidā atbrīvojusies no nepieciešamības vispār maksāt PVN. Rezultātā Latvija valstij “gar degunu” aizgājuši aptuveni 8800 eiro kā nenomaksātais PVN, skaidroja Lapsa.

Pēc tam deputāts pats ar savu firmu noslēdzis vienošanos, ka tā iegādāto automašīnu nodos viņa lietošanā uz Saeimas deputāta pilnvaru laiku. Savukārt šā gada 13.aprīlī Zaķa firma jauno automašīnu viņam pašam ieķīlājusi par 27 971 latu.

Lapsa lūdzis arī pašam Zaķim komentēt šo darījumu, taču deputāts uz viņa jautājumiem pēc būtības neesot atbildējis, vien apstiprinājis, ka ir aizdevis līdzekļus paša piederošajam uzņēmumam.

Lapsas rīcībā nonākusi arī Zaķa sarakste ar “Mūsa Motors Rīga” pārstāvi Tomu Rubuli, kurā pārrunātas minētā darījuma detaļas. Visus minētos dokumentus portālam esot nodevuši labvēļi, sacīja Lapsa.

“Zaķi met dažādas cilpas, kad ar viņiem notiek kaut kas nepatīkams,” žurnālistiem preses brīfingā sacīja Lapsa, pieļaujot, ka deputāts noteikti mēģinās dažādi aizbildināties un noliegt sabiedrībai, ka automašīnas iegādes darījuma rezultātā valstij secen aizgājuši 8800 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+