×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2013
Drukāt

Lapsas krāsas labradors – suns, ar kuru kopā var augt bērns (1)

Foto no R. Rubīnas personīgā arhīvaFoto no R. Rubīnas personīgā arhīva

Pašlaik pasaulē atdzimst labradori ar lapsas rudo (red fox) apmatojumu, kas tiem bijis raksturīgs pirmsākumos. Baltijas valstīs šī krāsa ir tikai Regīnas Rubīnas mīluļiem.

 

No gaišiem uz rudo

Regīna Rubīna ir izpētījusi labradoru vēsturi un konstatējusi, ka lapsas rudā nav atsevišķa labradoru krāsa, bet gan dzeltenās krāsas nianse. Šķirnes pirmsākumos tumši dzeltenā bija sākotnējā labradora retrīvera krāsa. Pirmos dzeltenos sauca par zelta krāsas suņiem, vēlāk – par dzelteniem labradoriem.

Vieni no pirmajiem reģistrētajiem bijuši tumši zeltainā vai brūnganu cepumu tonī ar sarkanu nokrāsu. Līdz Otrajam pasaules karam un vēlāk tumši dzeltenā krāsa bija norma.

Vēlāk popularitāti ieguva gaišie labradori. Audzētāju vidū valdīja uzskats, ka visvērtīgākie ir dzīvnieki ar pēc iespējas gaišāku apmatojumu. Daži sāka reklamēt baltos labradorus, kaut gan patiesībā tādas krāsas šiem suņiem nav. Pēc ilgāka laika atkal sāk atdzimt lapsas rudās krāsas labradori, pateicoties galvenokārt Anglijas audzētājiem Džonam un Glendai Krukiem, kā arī Maksim Bedfordam. Pašlaik tie ir sevišķi populāri Vācijā, arī ASV.

 

Ģimenei ar bērniem
Labradors-salsa

Regīna Rubīna, kas jau ilgus gadus ir kopā ar šiem brīnišķīgajiem dzīvniekiem, uzskata, ka labradors ir vislabākais un piemērotākais suns ģimenei ar bērniem. Galvenokārt tāpēc, ka bezgala pacietīgs pret mazuļu palaidnībām.

Šis ir suns, ar kuru bērniem kopā uzaugt.

Ar to ir ērti doties pat ceļojumos. Eiropas valstīs labradorus ļoti mīl un izturas pret tiem sevišķi labvēlīgi. Labradors ir lieliska izvēle kā pirmais suns ģimenē. Regīnai, piemēram, patīk, ka dzīvnieks bez vajadzības nerej. Vēl viņa augsti vērtē tā uzticību. Saimniece skaidri zina, ka vecākais suns sēdēs un gaidīs viņu mājās arī pēc pusnakts…

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. TĀ UZTICĪBA UN MĪLESTĪBA , KO DOD LABRADORI , VIENALGA KĀDĀ KRĀSĀ , NAV IZSAKĀMS NE DZEJĀ , NE MŪZIKĀ , NE VĀRDOS , TO SAPROT TIE , KAM VIŅI IR , VAI IR BIJUŠI………………!

Draugiem Facebook Twitter Google+