Latvijā
Sabiedrība

Vairāki tūkstoši cilvēku devušies valsts svētkiem veltītā lāpu gājienā pa Rīgas ielām 16

Foto-LETA

Šovakar vairāki tūkstoši cilvēku devās jau par tradīciju kļuvušajā nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) rīkotajā valsts svētku lāpu gājienā pa Rīgas ielām.

Aptuveni stundu pirms lāpu gājiena pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa notika koncerts, kas pulcēja lielas ļaužu masas. Koncertam tuvojoties noslēgumam, lielākajai daļai rokās jau bija iedegtas lāpas, kas pasākuma dalībniekiem tika dalītas bez maksas.

Gājiena priekšgalā soļoja VL-TB/LNNK pārstāvji, valsts karogu nesot politiskā spēka līdzpriekšsēdētājam Raivim Dzintaram. Daudzi interesenti gājienu vēroja no malas.

Gaismas ceļš noslēdzās netālu no Brīvības pieminekļa. Sanākušie tika aicināti nodot lāpas pirms tramvaja sliežu šķērsošanas, ko daudzi arī darīja, tālāk jau turpinot ceļu līdz pieminekļa pakājei bez tām.

Rīgas dome aicināja gājiena dalībniekiem lāpas sākt nodot drīz pēc Z. A. Meierovica bulvāra un tramvaja sliežu šķērsošanas, neaizejot līdz Brīvības piemineklim. Domes pārstāvis Uģis Vidauskis iepriekš pastāstīja, ka lāpu gājienu noslēgt pie Brīvības pieminekļa nav vēlams drošības apsvērumu dēļ, piebilstot, ka šī apsvēruma dēļ tas nav bijis atļauts arī visus iepriekšējos gadus.

Pēc organizatoru aplēsēm, pērn lāpu gājienā piedalījās ap 17 000 dalībnieku. VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Dzintars pastāstīja, ka šoreiz gājienā piedalījušies ap 18 000 cilvēku.

Šodien tiek svinēta Latvijas Republikas 99 gadu jubileja. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Kā ziņots, šodien tiek svinēta Latvijas Republikas 99 gadu jubileja.

Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Latvijas Tautas padome, atzīdama sevi par vienīgo augstākās varas nesēju Latvijas valstī, pasludināja, ka “Latvija, apvienota etnogrāfiskās robežās (Kurzeme, Vidzeme, Latgale), ir patstāvīga, neatkarīga, demokrātiski republikāniska valsts, kuras Satversmi un attiecības ar ārvalstīm noteiks tuvākā nākotnē Satversmes sapulce, sasaukta uz vispārēju, abu dzimumu tiešu, vienlīdzīgu, aizklātu un proporcionālu vēlēšanu tiesību pamata”.

Šo notikumu lielā mērā sekmēja Pirmā pasaules kara notikumi Krievijā, Vācijā, Anglijā un citās valstīs.

LA.lv