Mobilā versija
Brīdinājums +12.8°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
3. decembris, 2016
Drukāt

Kādu literatūru izvēlas lasītāji novadu bibliotēkās?

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Mārīte Purmale, Viļķenes pagasta bibliotēkas vadītāja: “Mūsu pusē cilvēki joprojām daudz lasa skarbo literatūru – detektīvus un kriminālromānus. Tie ir vispieprasītākie starp vīriešiem, bet tos nenoniecina arī sievietes. Šo žanru darbus arī ļoti regulāri un rūpīgi iepērkam. Protams, lasītāji pieprasa arī latviešu autoru darbus. Iecienīti ir rakstnieču Baueres, Avotiņas, Gailītes darbi, protams, arī Lata romāni. Cilvēki interesējas par populāru aktieru biogrāfiskajiem izdevumiem. Periodiski rindas izveidojas pēc jaunizdotiem latviešu oriģinālprozas darbiem. Jaunajā paaudzē lasītāju gan krietni mazāk, bet tie, kas vēl lasa, ļoti ietekmējas viens no otra, tāpēc ir vairākas kulta grāmatas, kuras tad pusaudži lasa cits pēc cita.”

 

Dace Grele, Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja: “Mūsu bibliotēkā absolūti līderi ir Annas Skaidrītes Gailītes darbi, pēc tiem pat veidojas rinda. Cilvēkiem patīk oriģinālproza, mūsdienu krievu autoru detektīvi. Vīriešus aizvien ļoti aizrauj vēsture no mūslaiku skatījuma, sākot ar padomju laiku, beidzot ar šā gadsimta norisēm Ukrainā un citiem nesenās vēstures notikumiem. Pieprasīta un labi lasīta arī autobiogrāfiska literatūra par pazīstamiem personāžiem – aktieriem, sportistiem utt.”

 

Mārtiņš Lagzdons, Kursīšu pagasta bibliotēkas vadītājs: “Lai gan kopumā grāmatu lasīšana iet mazumā, tomēr tie, kas lasījuši, to turpina darīt. Aizvien ir cilvēki, kas grāmatu uzskata par patīkamāko brīvā laika pavadīšanas veidu un lasa ļoti daudz. Jūtams, ka jaunākajai paaudzei šodien ir citi lasīšanas paradumi – viņi vairāk lasa ierīcēs un tiešsaistē. Tajās ģimenēs, kur grāmatas cītīgi lasa vecāki, paradumu manto arī atvases. Visvairāk pieprasītie ir latviešu un ārzemju romāni, kā arī literatūra par vēstures tēmām. Arī pie mums cilvēki drīz pēc iznākšanas vēlas lasīt latviešu autoru jaunos oriģināldarbus, kas populāri visā Latvijā.”

 

Pievienot komentāru

Ainārs Dimants: Latvieši – kā apiņi ap citu būvētiem balstiem (18)Ko Maskavas propagandas apkarošanā sola Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas grozījumi
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Ūdens procedūru nodaļa Stradiņa slimnīcā

Pirmdien spēcīgo lietavu laikā parādījušās sūces Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa jumta logos – lietus no aptuveni četru stāvu augstuma pilējis uz foajē grīdas. Zem sūcēm tika palikti spaiņi. Slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Lāsma Sīle gan teikusi, ka slimnīcas darbu tas netraucējis. Ēka nodota ekspluatācijā marta beigās: tā kā spēkā garantija, tad visi bojājumi ir jānovērš būvniekam – pilnsabiedrībai “SBRE”. Slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 87,4 miljoni eiro.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Agris Liepiņš: Nepilsoņu lamatas (38)Pilsonības jautājumi ir līdzvērtīgi valsts teritoriālās neaizskaramības jautājumiem!
Egils Līcītis: Stunda situsi, saraksts slēgts (1)Gads līdz 13. Saeimas vēlēšanām – jaunas partijas pieteikties vairs nevarēs
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (73)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+