Mobilā versija
Brīdinājums -3.4°C
Zane, Zuzanna
Pirmdiena, 19. februāris, 2018
3. decembris, 2016
Drukāt

Kādu literatūru izvēlas lasītāji novadu bibliotēkās?

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Mārīte Purmale, Viļķenes pagasta bibliotēkas vadītāja: “Mūsu pusē cilvēki joprojām daudz lasa skarbo literatūru – detektīvus un kriminālromānus. Tie ir vispieprasītākie starp vīriešiem, bet tos nenoniecina arī sievietes. Šo žanru darbus arī ļoti regulāri un rūpīgi iepērkam. Protams, lasītāji pieprasa arī latviešu autoru darbus. Iecienīti ir rakstnieču Baueres, Avotiņas, Gailītes darbi, protams, arī Lata romāni. Cilvēki interesējas par populāru aktieru biogrāfiskajiem izdevumiem. Periodiski rindas izveidojas pēc jaunizdotiem latviešu oriģinālprozas darbiem. Jaunajā paaudzē lasītāju gan krietni mazāk, bet tie, kas vēl lasa, ļoti ietekmējas viens no otra, tāpēc ir vairākas kulta grāmatas, kuras tad pusaudži lasa cits pēc cita.”

 

Dace Grele, Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja: “Mūsu bibliotēkā absolūti līderi ir Annas Skaidrītes Gailītes darbi, pēc tiem pat veidojas rinda. Cilvēkiem patīk oriģinālproza, mūsdienu krievu autoru detektīvi. Vīriešus aizvien ļoti aizrauj vēsture no mūslaiku skatījuma, sākot ar padomju laiku, beidzot ar šā gadsimta norisēm Ukrainā un citiem nesenās vēstures notikumiem. Pieprasīta un labi lasīta arī autobiogrāfiska literatūra par pazīstamiem personāžiem – aktieriem, sportistiem utt.”

 

Mārtiņš Lagzdons, Kursīšu pagasta bibliotēkas vadītājs: “Lai gan kopumā grāmatu lasīšana iet mazumā, tomēr tie, kas lasījuši, to turpina darīt. Aizvien ir cilvēki, kas grāmatu uzskata par patīkamāko brīvā laika pavadīšanas veidu un lasa ļoti daudz. Jūtams, ka jaunākajai paaudzei šodien ir citi lasīšanas paradumi – viņi vairāk lasa ierīcēs un tiešsaistē. Tajās ģimenēs, kur grāmatas cītīgi lasa vecāki, paradumu manto arī atvases. Visvairāk pieprasītie ir latviešu un ārzemju romāni, kā arī literatūra par vēstures tēmām. Arī pie mums cilvēki drīz pēc iznākšanas vēlas lasīt latviešu autoru jaunos oriģināldarbus, kas populāri visā Latvijā.”

 

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mūsu profils ir mazgāšanas līdzekļi…

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (“FinCEN”) publiskotajā ziņojumā teikts, ka “FinCEN” plāno noteikt sankcijas Latvijas komercbankai “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām. Ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017. gadam esot izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties nepieļaut pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. Banka savukārt paziņojusi, ka “FinCEN” sniegtā ziņojuma priekšlikums balstās uz pieņēmumiem. Banka sniegšot ASV institūcijām visu nepieciešamo informāciju, lai veicinātu objektīvu un ātru izmeklēšanu. Tāpat bankas kategoriski noliedz, ka tās darbinieki būtu devuši kukuļus Latvijas amatpersonām.

Vai uzticaties Latvijas bankām un finanšu sektoram?
Draugiem Facebook Twitter Google+