×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. decembris, 2016
Drukāt

Kādu literatūru izvēlas lasītāji novadu bibliotēkās?

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ilustratīvs attēls

Mārīte Purmale, Viļķenes pagasta bibliotēkas vadītāja: “Mūsu pusē cilvēki joprojām daudz lasa skarbo literatūru – detektīvus un kriminālromānus. Tie ir vispieprasītākie starp vīriešiem, bet tos nenoniecina arī sievietes. Šo žanru darbus arī ļoti regulāri un rūpīgi iepērkam. Protams, lasītāji pieprasa arī latviešu autoru darbus. Iecienīti ir rakstnieču Baueres, Avotiņas, Gailītes darbi, protams, arī Lata romāni. Cilvēki interesējas par populāru aktieru biogrāfiskajiem izdevumiem. Periodiski rindas izveidojas pēc jaunizdotiem latviešu oriģinālprozas darbiem. Jaunajā paaudzē lasītāju gan krietni mazāk, bet tie, kas vēl lasa, ļoti ietekmējas viens no otra, tāpēc ir vairākas kulta grāmatas, kuras tad pusaudži lasa cits pēc cita.”

 

Dace Grele, Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja: “Mūsu bibliotēkā absolūti līderi ir Annas Skaidrītes Gailītes darbi, pēc tiem pat veidojas rinda. Cilvēkiem patīk oriģinālproza, mūsdienu krievu autoru detektīvi. Vīriešus aizvien ļoti aizrauj vēsture no mūslaiku skatījuma, sākot ar padomju laiku, beidzot ar šā gadsimta norisēm Ukrainā un citiem nesenās vēstures notikumiem. Pieprasīta un labi lasīta arī autobiogrāfiska literatūra par pazīstamiem personāžiem – aktieriem, sportistiem utt.”

 

Mārtiņš Lagzdons, Kursīšu pagasta bibliotēkas vadītājs: “Lai gan kopumā grāmatu lasīšana iet mazumā, tomēr tie, kas lasījuši, to turpina darīt. Aizvien ir cilvēki, kas grāmatu uzskata par patīkamāko brīvā laika pavadīšanas veidu un lasa ļoti daudz. Jūtams, ka jaunākajai paaudzei šodien ir citi lasīšanas paradumi – viņi vairāk lasa ierīcēs un tiešsaistē. Tajās ģimenēs, kur grāmatas cītīgi lasa vecāki, paradumu manto arī atvases. Visvairāk pieprasītie ir latviešu un ārzemju romāni, kā arī literatūra par vēstures tēmām. Arī pie mums cilvēki drīz pēc iznākšanas vēlas lasīt latviešu autoru jaunos oriģināldarbus, kas populāri visā Latvijā.”

 

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+