×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Vai iegādāties lasāmās brilles lielveikalā? (1)

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

Daudzos veikalos līdzās citām precēm plauktā vai grozos saliktas optiskās brilles lasīšanai. Tās ir diezgan lētas. Bet vai labas, ja tās nav izrakstījis acu ārsts vai optometrists?

Lielveikalos nopērkamās optiskās brilles nav nekvalitatīvas, jo tiek ražotas rūpnieciski un ir paredzētas lasīšanai, tomēr ne vienmēr tās precīzi atbilst ražotāja norādītajam stiprumam. Gatavo briļļu kvalitāti nosaka cena. – Lielveikalos pirktās brilles redzi sabojāt nevar, ja vien tās neizmanto pastāvīgi, bet gan kā rezerves variantu, ja ierastās brilles aizmirsušās mājās vai saplīsušas, bet brilles nepieciešamas nekavējoties, – stāsta optometriste Evija Barkāne. Redzi var sabojāt, piemēram, ja pārāk stipras acenes lieto pārāk bieži. Gatavajās brillēs ir cilindriskas lēcas, turklāt tās abas ir vienāda stipruma, bet ne visiem cilvēkiem abām acīm ir vienāda redze. Nepiemēroti optiskie palīglīdzekļi rada astenopiskas sūdzības – acu nogurumu, sāpes, apsarkumu, asarošanu, dubultošanos, dedzinošu sajūtu. Nespējot to ilgi izturēt, cilvēks visbeidzot dodas uz optikas salonu pēc pareizām, precīzi piemeklētām brillēm. Diskomforts var rasties arī tālab, ka gatavajām lasāmajām brillēm parasti ir standarta attālums starp zīlītēm, bet arī tas mēdz atšķirties.

Piedevām jāņem vērā, ka Āzijas valstīs ražotās brilles būs piemērotākas cilvēkiem ar smalkāku sejas uzbūvi. Ja ir zināms savs starpzīlīšu attālums, der pārliecināties, vai tas uzrakstīts uz vienas no briļļu kājiņām.

Evija Barkāne atgādina, ka acu speciālists pirms briļļu receptes izrakstīšanas nosaka nepieciešamo korekciju, jo cilvēkam var būt astigmatisms – abām acīm atšķirīgs stiprums, asimetrija starpzīlīšu attālumā, kā arī daudz citu īpatnību. Pierodot pie nepiemērotām brillēm, vēlāk ir ļoti grūti skatīties ar pareizām, individuāli domātām acenēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Liktenīgā tantiņa Atbildēt

    Man ir “Mego” pirktas lasāmbrilles pa 3 eiro, viss normāli. Izskatās arī pieņemami, bet kurš tad uz mani skatās, kad es vakarā guļu un lasu.

Draugiem Facebook Twitter Google+