×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Lasāmviela noteikti būs
 (3)

Dace Goško no Rīgas:
 “Abonēju romānus jau divus gadus un abonēšu arī nākamajam. Man tie liekas viegli lasāmi un interesantiem sižetiem. Romāni nav smagnēji, turklāt liels pluss ir arī draudzīgās cenas, kas abonējot ir vēl jo izdevīgākas. Priecājos arī, ka man lasāmviela nav jāmeklē ne bibliotēkās, ne grāmatnīcās, jo saņemu to regulāri pa pastu. Novēlu turpināt uzņemto kursu “Lata romānu” rak-stītājiem un izdevējiem.”

Ieva Stapāne Jaunmārupē:
 “”Lata romānus” saņemu jau otro gadu. Man jāsaka atklāti – šobrīd lielās aizņemtības dēļ laika lasīšanai atliek ārkārtīgi maz, tāpēc vairākumam no saņemtajām grāmatām vēl neesmu pieķērusies. Abonēju tos priekšdienām, kad būs daudz brīva laika un varēšu pievērsties lasāmvielai, kas mani gaida grāmatu plauktā. Atzīstos, esmu mazliet ķerta uz grāmatām. Tās tagad ir dārgas, un būtu muļķīgi neizmantot iespēju abonēt veselu romānu sēriju par tik pieņemamu cenu. Mani piesaista un priecē tas, ka izdevniecība “Lauku Avīze” atbalsta tieši latviešu rakstniekus.”

Maiga Dolgā Gulbenē:
 “Romāni ir dažādi un atšķirīgām gaumēm. Ar pārtraukumiem abonēju jau vairāku gadus. Tos lasām abi ar vīru un dalāmies ar draugiem, paziņām. Cits vairāk patīk man, cits vīram. Man ļoti patīk, kā raksta Bauere, Gailīte. Abonēt ir vienkāršāk – atnes mājās, nekur nav jāiet, bet varam būt droši, ka lasāmais gabals noteikti būs. Vakarā pēc garās dienas gribas palasīties kaut ko vieglāku. Esam noguruši no smagajiem sižetiem, kas nereti ir televīzijas filmām, kur mūždien šaušana, kaušana un vēl sazin kas.”

Evija Linga, Mārupes vidusskolas bibliotēkas bibliotekāre:
 “Vidusskolas klasēs jālasa pēdējo desmit gadu laikā rakstītie romāni. Tie mēdz būt visai gari, tāpēc “Lata romāni” ir ļoti pateicīga biezuma grāmatas, ko pa spēkam pievārēt slinkajiem vidusskolas vecuma jauniešiem. Tos ar interesi lasa arī skolotāji. Abonējam tos jau kopš pirmsākumiem.”

Mirdza Dzirniece, Ādažu novada bibliotēkas bibliotekāre:
 “Atbilde ir ļoti vienkārša – pēc tiem ir lasītāju pieprasījums. Daļai iznācis izlasīt romānu fragmentus “Latvijas Avīzē”, saintriģēti nāk un prasa pēc pilnās versijas grāmatās. Daudzus interesē nevis jau zināmie, bet jaunie rakstnieki. “Lata romāni” ir lieliska iespēja lasīt vēl mazpazīstamu, bet talantīgu jauno censoņu veikumu. Motivācijas ir dažādas. Atsauksmes gan lielākoties pozitīvas. Esam abonenti jau trīs gadus, nupat abonējām arī nākamajam gadam. Tas ir izdevīgāk nekā pirkt. “Lata romānus” izvēlas ļoti dažāda vecuma cilvēki. Vecākie lasītāji apmierināti ar burtu izmēru – druka nav nedz par mazu, nedz lielu. Grūti pat noteikt kādu favorītautoru vai romānu – gan Monikas Zīles, gan Vladimira Kaijaka, Egila Lukjanska, gan visu jaunāko autoru darbus lasa vienlīdz aktīvi. Līdzko saņemam jaunos lata romānus, tā tūlīt tos kāds paņem. Arī pašlaik neviena no jaunākajiem “Lata romāniem” plauktā nav.”

Aivars Droiskis Rīgā:
 “Esmu uzticīgs “Lata romānu” abonents jau kopš pirmās iznākušās grāmatas – četrpadsmito gadu. Man patīk izdevniecības nostāja, izvēloties romānus, – tie ir patīkami lasīšanai, un esmu visnotaļ apmierināts ar sižetiem, pretējā gadījumā jau sen būtu atteicies no to abonēšanas. Primārais “Lata romānu” pluss ir sižetiskā puse. Mani neinteresē kaut kādi stulbi amerikāņu bojeviki, bet gan sadzīviski mūsdienu stāsti, kas norisinās tepat Latvijā un turklāt ir atzītu autoru sarakstīti, ticami un taustāmi. Mana favorīte ir Monika Zīle. Arī cena nav mazsvarīga – nopirkt sakarīgu literāru darbu grāmatu veikalā ir problemātiski, jo cenas ir astronomiskas un neadekvātas. Maksāt septiņus latus par kaut kādu brošūras tipa grāmatiņu nav normāli. Abonēšana man arī rada drošības sajūtu, ka reizi mēnesī noteikti saņemšu labu lasāmo.”

Daina Raituma, 
dzīvo netālu no Vecāķiem:
 “Šie romāni ir labi, asprātīgi un ķecerīgi. Tie ļauj sekot līdzi tam, kas notiek mūsu literatūrā, tam, kā raisās literārā doma, šodiena, tāpēc pie tiem arī turos. Izvēlējos abonēšanu, jo faktiski dzīvoju ārpus Rīgas. Pēc adreses skaitos pilsētā, taču realitātē esmu nomalē, un uz grāmatnīcām vai bibliotēkām speciāli jāmēro ceļš līdz pieturai un labu gabalu jābrauc, tāpēc esmu ļoti laimīga, ka man ik mēnesi pieved grāmatiņu klāt.”

Fakti


“Lata romāni” iznāk kopš 1999. gada.

14 gadu laikā kopumā izdevniecības “Lauku Avīze” gādībā izdoti 172 “Lata romāni”.

Nākamais tiks izdots Gunāra Tirzīša romāns “Kur mājvieta mana”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+