Sports
Futbols

Ļašenko pirms prezidenta vēlēšanām rīkos diskusiju, LFF biedriem apmaksās ceļa un nakšņošanas izdevumus0

Foto no Vadima Ļašenko arhīva

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata kandidāts Vadims Ļašenko 26.aprīlī, dienu pirms kongresa, kurā tiks vēlēta valsts futbola jaunā galva, rīkos diskusiju “Futbola sarunas”, kurās piedalīsies vairāki LFF darbinieki, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

LFF biedriem izsūtītajā pasākuma programmā rakstīts, ka diskusijā piedalīsies LFF sporta direktors Dainis Kazakevičs, Vidzemes reģionālā centra vadītājs Andis Rozītis un Izglītības nodaļas vadītājs Jurijs Andrejevs.

Kā aģentūrai LETA atklāja Andrejevs, viņu uz diskusiju uzaicinājis futbola skolas “Metta” līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons, un viņam neesot bijis nojausmas, ka tās rīkotājs esot Ļašenko.

Tāpat diskusijā piedalīsies LFF valdes loceklis un Klubu sacensību komitejas vadītājs Aleksandrs Isakovs, Infrastruktūras un reģionālās attīstības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Dainis Gudermanis, Elites futbola attīstības komitejas loceklis Mihelsons un Jaunatnes futbola komitejas loceklis Sergejs Kovaļovs.

Paredzēts, ka diskusijā piedalīsies arī nu jau bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, kuram pēc atstādināšanas no amata ir tiesības atgriezties LFF valdē. Tāpat paredzēts, ka sarunās piedalīsies Starkova priekštecis Marians Pahars, Latvijas izlases treneru kolektīvā strādājošais Vitālijs Astafjevs, valstsvienības pussargs Aleksandrs Cauņa, kurš šobrīd apgūst trenera arodu un profesionāla futbolista gaitas, visticamāk, metis pie malas, kā arī citi Latvijas futbola entuziasti.

“Konferences ietvaros būs iespējams iepazīties ar Eiropas un Latvijas ekspertu viedokli par futbola attīstības perspektīvām, piedalīties paneļdiskusijās, kā arī konferences noslēgumā individuāli pārrunāt aktualitātes,” rakstīts uzaicinājumā.

Neskatoties uz to, ka diskusija notiek LFF prezidenta vēlēšanu priekšvakarā, tās dalībniekiem tiek solīts apmaksāt ceļa izdevumus un nakšņošanu.

Uzskatu, ka Latvijas futbols šodien pārdzīvo savam potenciālam neatbilstoši sarežģītu posmu, bet mūsu futbola cilvēki ar saviem darbiem ir pierādījuši un aizvien pierāda, ka tie ir spējīgi gūt panākumus. Es esmu aktīvs cilvēks, pēc būtības darītājs, līdz ar to futbola diskusiju kluba “Futbola sarunas” izveide ir mana iniciatīva, lai futbola ekspertiem būtu iespēja sanākt kopā un pārrunāt futbola attīstībai nozīmīgus jautājumus. Jā, 26.aprīlis ir ļoti tuvu LFF kongresam, bet pirms vēlēšanu skrējienā tas šobrīd bija vienīgais pieejamais datums. Šonedēļ dodos uz UEFA, lai runātu par Eiropas telpu futbola U-19 čempionāta organizēšanu Latvijā. Uzskatu, ka tā ir unikāla iespēja, ko mēs
nevaram laist garām, lai veicinātu telpu futbola attīstību Latvijā un stiprinātu starptautisko atpazīstamību, lai vēlāk varam pretendēt uz vēl lielāka mēroga sacensību organizēšanu Latvijā, kā piemēram, UEFA Superkauss, kas šogad norisināsies Igaunijā. Ceru uz pirmo diskusiju klubu “Futbola sarunas” atvest labas ziņas. Diskusiju sarunu kluba tradīciju velos turpināt un jau nākamo diskusiju klubu plānojam organizēt 2.jūnijā, pirms Latvijas –
Igaunijas spēles. Domāju, ka šādas regulāras diskusija, varētu palīdzēt un veicināt Latvijas futbola attīstību,” norāda Ļašenko.

Jau vēstīts, ka līdzšinējais LFF prezidents Guntis Indriksons 27.aprīlī noliks savas pilnvaras, organizācijas kongresā biedriem izvēloties jaunu vadītāju. Uz LFF prezidenta krēslu bez Ļašenko pretendē arī Latvijas izlases bijušais kapteinis Kaspars Gorkšs un sporta kluba “Cēsis” prezidents Krišjānis Kļaviņš.

LA.lv