Kultūra
Literatūra

Lasi, meklē un gatavo! Izsludināta erudīcijas spēle “Literatūras garša”0

Ekrānuzņēmums no Letonika.lv

Līdz 4. novembrim portālā letonika.lv norisinās jauna erudīcijas spēle, liecina informācija portālā.

Kulinārijas konkursa – erudīcijas spēles “Literatūras garša” ietvaros Latvijas iedzīvotāji ir aicināti doties uz sev tuvāko bibliotēku un meklēt latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus, kā arī mēģināt tos pagatavot pašiem.

Piemēram: “Vakar, sanākušas kopā, vietējās sievas nosprieda, ka Rīgas barikādes sargājošajiem vīriem jāsataisa kārtīgs ēdiens. Lai ir krepte stāvēt pretī interfrontei…” (Arno Jundze, “Sarkanais dzīvsudrabs”, 69.-70. lpp.)

Vai: “Kad divatā ar mammiņu braucām zivis pārdot, mammiņa nopirka ābolkūkas, to mammiņa izdomāja. Našķim, gardumam. Cīsiņus arī dabūju. Arī gardums.” (Imants Ziedonis, Nora Ikstena, “Nenoteiktā bija”, 68. lpp.)

Publiskās bibliotēkas popularizē konkursa norisi, piedāvājot dažas idejas tiem, kas vēlēsies startēt kulinārijas konkursā vai arī meklēs atbildes uz erudīcijas konkursa jautājumiem. Seko jaunumiem, lasi un gatavo!

Erudīcijas spēles uzvarētāji saņems “Zvaigzne ABC” grāmatnīcas dāvanu kartes un balvas no UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas. Komanda, kas uzvarēs ēdiena gatavošanas konkursā, dosies uz gatavošanas meistarklasi “Gastronomijas institūtā”. Savukārt bibliotēka, kura visatraktīvāk sociālajos medijos atspoguļos dalību konkursā, izmantojot mirkļbirku #literaturasgarsa, saņems speciālbalvu.

LA.lv