×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Anita Bormane: Lasīsim Latvijas autorus un iedvesmosimies!

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Anita Bormane

Cienījamie lasītāji!

Šodien “Kultūrzīmes” uzsāk jaunu rakstu sēriju “”Kultūrzīmju” grāmatplaukts”, kurā turpmāk regulāri – reizi mēnesī – paralēli jau esošajam atspoguļojumam sniegsim padziļinātu ieskatu jaunākajā Latvijā iznākošajā literatūrā.

Protams, nav nejauši, ka to sākam tieši aprīlī – mēnesī, kad tiek pasniegta Latvijas Literatūras gada balva un literatūra ir visiem uz mēles. No “”KZ” grāmatplaukta” uzzināsiet, kādas no pēdējā laika norisēm literatūrā ir nozīmīgākās, interesantākās, visvairāk apspriestās. Protams, saglabāsies daudzu iecienītā ilggadējā rubrika “Dzeja un proza”, kurā ar savu lasītāju satikušies jau vairāk nekā 100 autoru. Jūtamies pagodināti, apzinoties, ka Latvijā netrūkst cilvēku, kuri savu saskarsmi ar kultūras norisēm to visplašākajā tvērumā veido, arī iedvesmojoties no mūsu laikrakstā izlasītā. Tāpēc šajās lappusēs varēsiet atrast gan dažādu Latvijas apgādu izdoto jaunāko grāmatu apskatu, gan, protams, būtiska vieta tiks atvēlēta jaunāko literatūras darbu vērtējumam, ko sniegs šīs jomas profesionāļi, jau šajā numurā – literatūrzinātniece Austra Gaigala un dzejnieks Aivars Eipurs.

“Kultūrzīmju” nostāja aizvien bijusi, ka Rīgai nav prioritāru tiesību uz kultūru un ka īstais Latvijas kultūras cietoksnis ir Latvijas novados strādājošie daudzie tūkstoši kultūras kopēju. Tāpēc arī turpmāk mūsu jaundarbu sadaļā iepazīstināsim jūs ar novadu literātu veikumu, kā arī recenzēsim reģionos iznākošo literatūru. Priecāsimies arī saņemt jūsu vērtējumu un ierosmes gan par mūsu, “Kultūrzīmju” veidotāju, veikumu, gan arī pārdomas par Latvijas kultūrā un it sevišķi – literatūrā – notiekošo. Kuru Latvijas autoru darbi pēdējā laikā jūs ir pārsteiguši, aizrāvuši, likuši aizdomāties? Vēstules varat sūtīt gan uz e-pastu anita.bormane@la.lv, gan arī uz adresi: Rīgā, Dzirnavu ielā 21, “Kultūrzīmēm”.

Aprīlis – LaLiGaBas mēnesis – ir klāt! Lasīsim Latvijas autorus un iedvesmosimies!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+