Latvijā
Sabiedrība

Ierobežojiet atkritumu biznesmeņu apetīti!0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vēroju patlaban aktuālos procesus Latvijas tautsaimniecībā un man – ekonomiku nestudējušai – liekas ļoti dīvaini, ka nekādās aprindās neizskan brīdinājumi par OIK sistēmai līdzīgas afēras veidošanos. Ar to domāju briestošo monopolistu “Tīrīga”, kurš ar rīdziniekiem grib slēgt jaunus līgumus par atkritumu izvešanu.

Tas, ka kāds šajā atkritumu biznesā grib brangi nopelnīt, ir tikai normāli, bet nenormāli ir tas, ka visi mirkšķina actiņas un ļaujas, lai tas notiek uz viņu rēķina… jo viss taču ir likumīgi. Šī, sauksim to tā, bezpalīdzība un nevēlēšanās kašķēties ar varenu kungu pārstāvētu nozari, manuprāt, ļoti skaidri liecina vienu – šobrīdējie politiķi savai karjerai ilgu mūžu neparedz, citādi laikus padomātu par iespējamām tiesvedībām, lai jel kā ierobežotu monopolistu, kad cilvēku mērs būs pilns un viņi prasīs kaut ko darīt tā apetītes ierobežošanai. Un apetīte ir laba un augs vēl, to mēs redzam jau tagad.

Vērojot notiekošo, kārtējo reizi jūtos bezpalīdzīga, kā vienmēr, kad kāds pakalpojumu sniedzējs – elektrības vai gāzes piegādātājs, sakaru operators – optimistiski paziņo, ka tarifi tiks pacelti, protams, kvalitātes uzlabošanas nolūkā un, protams, domājot par klienta labumu. Klientam iespēju ir būtiski mazāk – netiek dota iespēja pateikt: es to negribu, paliksim pie iepriekš līgtā. Jāatzīst, kaut nervu nomierināšanai tomēr dažkārt var izvēlēties citu pakalpojuma sniedzēju. Bet ar “Tīrīgu” 20 gadus tā nebūs!

Lidija Bērziņa Rīgā

Saistītie raksti
LA.lv