Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Lasītāja vēstule: Vai Ivaram Pugam ir nojausma, ko nozīmē deputāta darbs?18


Ivars Puga
Ivars Puga
Foto – Karīna Miezāja

Autore – Dace Baltruma

Intervija ar topošo „deputātu” aktieri Ivaru Pugu „Latvijas Avīzē” mani vienkārši šokēja. Vai viņam ir kaut mazākā nojausma par to, ko nozīmē deputāta darbs? Noteikti nē, ja jau viņš iedomājas, ka, būdams deputāts, vienā mierā varēs turpināt arī darbu teātrī. Vai viņam ir izpratne par politisko situāciju valstī? Nelikās gan, ja jau viņš sapņo par „Saskaņas” varbūtēju pievēršanos latviešu valodas aizstāvībai. Vai viņam ir izpratne par mūsu valsts ekonomikā notiekošajiem procesiem?

Šķiet, ka apmēram tik pat daudz, cik „tantei no Bauskas”. Vai viņam ir zināšanas likumdošanas jomā? Tā varētu jautāt vēl un vēl, tikai, baidos, ka uz visiem jautājumiem par aktiera piemērotību deputāta darbam būtu negatīva atbilde. Katram ir jādara tas darbs, kuru viņš prot un spēj veikt. Ivars Puga ir aktieris. Labs, skatītāju mīlēts aktieris.

Un man ir bažas, ka tieši šī iemesla dēļ viņu varētu arī ievēlēt. Tie, kas nemēdz analizēt dzīves realitāti. Tas jau ir traģiski. Un arī bīstami mums visiem, jo ne jau Ivars Puga ir vienīgais līdzīgas kvalitātes deputāta kandidāts.

Es neapšaubu Ivara Pugas godaprātu. Iespējams, ka viņš tiešām cer, ka varētu kaut ko labu izdarīt sabiedrības labā (no teātra spēlēšanas brīvajā laikā). Tikai ar cerību vien nepietiek. Ir jābūt vismaz sapratnei par darāmo.

Man gribas kliegt skaļā balsī: „Mīļie tautieši! Domājiet, analizējiet, pieņemiet izsvērtus lēmumus, pirms dodaties uz vēlēšanu iecirkni! Pavirša attieksme var izrādīties mums liktenīga”.

LA.lv