×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Lasītājas viedoklis: Mūsu valsti norakstām par agru


Foto - LETAFoto - LETA

Neticu, ka visā valstī mums nav tāda valstsvīra kā slavētais un peltais Kārlis Ulmanis. Kurš zina tādu, tad velciet viņu dienas gaismā, lai varam viņu iepazīt un ievēlēt Saeimā! Tikai viņu apmelos un ķengās visas esošās partijas, lai nezaudētu varu. “Vienotība” jau apsmej Repšes atgriešanos politikā. 


 

Bet mēs neesam nemaz tik nabagi. Mums pieder sava brīva, neatkarīga valsts ar latviešu valodu, vēsturi, kultūru un tās pieminekļiem. Ar iespējām pašiem to attīstīt un veidot. Esam bagāti ar tīru, nepiesārņotu vidi un lauksaimniecībā izmantojamu zemi. Arī ar mežiem un ūdeņiem. Laukos attīstās perspektīvas un pelnošas saimniecības. Lielas un mazas, kas audzē graudaugus un lopus. Tostarp arī ekoloģiskas saimniecības. Priecē neskaitāmie daiļdārzi un viesu nami ar veselīgām zāļu pirtīm, ko iecienījuši kā vietējie, tā ārzemju tūristi. Latviskums saglabājies laukos un mazpilsētās. Arī darba tikums un tīra latviešu valoda. Nav taisnība, ka lauki izmiruši un palikuši vien veči un nodzērušies. Tādi ir daži ciemi Krievijas pierobežā, nezinu, kāpēc žurnālisti cenšas speciāli izcelt. Kāpēc tik maz raksta un rāda par sasniegumiem, kuri iet vairumā? Laukos sastopami tik daudz gaišu, centīgu un čaklu cilvēku. Priecē uzņēmīgie un patriotiskie jaunieši. Tieši Latgale strauji attīstās visos virzienos.

Pasaulē daudzviet karo. Trūkst maizes un ūdens. Pie mums mierīgi. Esam paēduši. Kurš nav slinks, darbu var atrast uz vietas. Nav jābrauc prom no valsts, kas it kā kļuvusi par modes lietu.

Sekoju 2014. gada valsts budžeta tapšanai un noteiktajām prioritātēm. Lauksaimniecība un ceļi nav to skaitā. Vai valdība ar tukšiem solījumiem cer atvilināt mājās atbraucējus? Ne jāsola, bet jādod atbalsts zemnieku saimniecību atjaunošanai senču sētās un visu veidu ražotņu atvēršanai. Tikai ar gudru, godīgu valsts vadītāju un atbalstiem veicināsim valsts attīstību. Līdz ar to arī cilvēku labklājību.

Jāsāk ar ražotņu attīstību laukos un pilsētās. Tad pietiks visam – algām, pensijām, kultūrai, medicīnai un izglītībai. Dzīvojot no importētā, turpināsim tikai eksistēt, līdz Latvija beigs pastāvēt, aizejot pa skuju taku līdz Krievijas vai citas valsts robežai. Vai to mēs vēlamies?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+