×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Cik apmeklētas ir Latvijas bibliotēkas? (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Laima Timermane, 
Līgatnes pilsētas bibliotēkas vadītāja: 
”Par bibliotēkas apmeklējumu sūdzēties nevaram – cilvēki nāk. Protams, ziemas mēnešos lasītāju ir vairāk. Šobrīd daudzi jaunieši pirms skolas sākuma steidz izlasīt obligāto daiļliteratūru un latviešu klasikas darbus. Jaunākie lasītāji ir ķērušies klāt Bērnu un jauniešu žūrijas sarak­sta grāmatām. Tāpat bērniem patīk lasīt žurnālus – “Ilustrētā Zinātne”, “Zīlīte”, “Ezis”. Bet pieaugušie un pensionāri daudz lasa daiļliteratūru un izmanto iespēju žurnālus ņemt līdzi uz mājām. Mūsu bibliotēkā grāmatas ņem daudzi studenti, jo lielajās Rīgas bibliotēkās bieži to nav uz vietas. Šādos brīžos lieti noder Starpbibliotēku abonements jeb tā saucamais SBA, ko izmantojam daudz, un grāmatas bieži pasūtām no Cēsu pilsētas vai citām tuvējo novadu bibliotēkām. ”

Sanita Tilgale, 
Kuldīgas Galvenās bibliotēkas metodiķe: 
”Tūdaļ sāksies sezona, un tad bibliotēku atkal piepildīs skolēni, kuri pie mums meklē obligātajā literatūrā ietvertās grāmatas, kā arī informāciju par dažādiem zinātniski pētnieciskajiem darbiem. Jaunieši un studenti ir bieži bibliotēkas apmeklētāji tieši sestdienās, kad atbrauc mājās no Rīgas. Viņi teikuši, ka pie mums ir vieglāk atrast nepieciešamo literatūru un informāciju, jo lielajās bibliotēkās viss ir jādara pašam, taču mēs katram palīdzam atrast vajadzīgo. Daļa kuldīdznieku iecienījuši vieglo literatūru, bet pensionāri regulāri nāk lasīt jaunāko presi, īpaši rīta stundās, kad bibliotēkā ir mazāk cilvēku. Ir liels prieks par Gaismas pili. Mūsu darbinieki šodien apmeklēs fotoizstādes “Latvijas mazā Gaismas pils” atklāšanu jaunajā ēkā Rīgā, jo arī Kuldīgas Galvenās bibliotēkas ēka tajā ir iekļauta – tikai pirms trīs gadiem iekārtojāmies bijušajā ebreju sinagogā.”

Ineta Lesiņa, 
Aizkraukles pilsētas bibliotēkas vecākā bibliotekāre: 
”Ir konkrēts cilvēku loks, kuri bibliotēku apmeklē katru dienu, galvenokārt, lai lasītu jaunāko periodiku – avīzes un žurnālus. Tāpat viņi labprāt to ņem uz mājām. Vasarā vairāk nāk tieši pensionāri un bezdarbnieki, bet bērni tagad ņem obligātās literatūras grāmatas. Rudenī noteikti apmeklētāju paliks vairāk, jo pie mums bieži nāk studenti gan no Rīgas, gan Rēzeknes un Daugavpils, jo viņiem ir izdevīgāk atbraukt šurp un pasūtīt nepieciešamās grāmatas nekā gaidīt, kamēr tās būs uz vietas lielajās bibliotēkās. Šobrīd jauniešiem aktuāls ir fantastikas žanrs.”

Dainuvīte Markelova, 
Baložu pilsētas bibliotēkas vadītāja: 
”Bibliotēku apmeklē ļoti daudzi – gan bērni, gan pieaugušie. Šobrīd vairāk vaicā pēc obligātās skolas literatūras un Bērnu žūrijā ietvertajiem darbiem. Lasītāji ir aktīvi un pēta jaunākās grāmatas, kā arī pierakstās rindā, lai varētu tās lasīt. Tas ir mīts, ka bibliotēkas apmeklē tikai pensionāri, jo mums tieši ir ļoti daudz jaunās un vidējās paaudzes lasītāju, ko pierāda arī mūsu nesen veiktais pētījums. Tikai seši procenti no apmeklētājiem Baložu pilsētas bibliotēkā bija pensionāri. Pieprasītākā ir jaunā un mācību literatūru, kas mums ir ļoti plaša – grāmatas par pedagoģiju, ekonomiku. Daudzi studenti ņem literatūru pie mums, jo Nacionālajā bibliotēkā bija problēmas šīs grāmatas dabūt, kā arī tās nedod uz mājām. Mūsu bibliotēka gatavo datubāzi par Ķekavas novadu, ar kuru, iespējams, nākotnē dalīsimies ar Nacionālo bibliotēku, tāpēc sadarbība nākotnē varētu kļūt plašāka.”

biblioteklasitaji_tab

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies bibliotekam un bibliotekariem,kas strada par mazajam algam un dara vienu no svetigakajiem darbiem ko zinu. Liels,liels paldies jums!

Draugiem Facebook Twitter Google+