Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
19. novembris, 2015
Drukāt

Lasītājiem rūp apkārtējā vide

zlvaks

Izlasījis publikāciju “Dambji sargās pret plūdiem” par lielo dambi Carnikavā, aicinu paskatīties, kas notiek Gaujas augšgalā, kur ir kādi desmit mazie dzirnavu hesi. Piemēram, Cesvainē uz Gaujas pietekas Kujas ir Kalnkārklu HES. Pašvaldības izveidotā plūdu apsekošanas un izvērtēšanas komisija tā arī nespēj panākt ūdenszīmju izvietošanu, lai nepieļautu ūdenskrātuves pārplūdināšanu. Tādējādi tiek noplūdināts mežs, pirms pusotra gada izskaloja ceļu un dzelzceļu, kas jāremontē no pašvaldības budžeta.

Uldis Greiškalns

 

Man “Zaļās Latvijas” piesaukšana ielikumā liekas ārišķīga. Pamatošu, kāpēc. Kad tika aizbērta Mār­upītes pieteka, ko tagad sauc par Bieriņgrāvi (gan Dīķa ielā, gan pie dzelceļa), Mārupīte kļuva sausa, bez ūdens. Agrāk tajā līdakas nārstoja. Cēlu trauksmi visās zaļajās organizācijās, redakcijā, TV raidījumam “Vides fakti”, pat Valsts prezidenta kancelejā. Klusums.

Juris Kante Rīgā

REDAKCIJAS PIEBILDE. Nav tiesa, ka “LA” nereaģēja. Publikācija 3. augustā liecina, ka žurnālists Raivis Šveicars pēc Jura Kantes zvana sazinājās ar Rīgas domes gaisa un ūdens aizsardzības nodaļas galveno speciālisti Elēnu Kāpostiņu, kura informēja par veikto Bieriņgrāvja stāvokļa novērtējumu un ka vairākām firmām izsūtīts piedāvājums veikt grāvja skalošanu. Tikai ne “LA”, ne Kantes kungu neapmierina atbilde, ka šogad finansējuma Bieriņgrāvja tīrīšanai nav.

 

Manuprāt, pārāk mazs ir dabas resursu nodoklis. Gan par smilšu, gan kūdras, gan citu būvmateriāliem vajadzīgu izejvielu ieguvi. Tādu vajadzētu uzlikt arī par mežu nociršanu. Kā zināms, lētāk ir uzcelt jaunu ēku nekā atjaunot veco. Laikā, kad cilvēku skaits valstī samazinās un vecās ēkas iet postā, ar dabas resursu nodokli vajadzētu veicināt veco ēku atjaunošanu, padarot dārgāku jaunu ēku būvēšanu.

Ojārs Gaiķēns Mūrmuižā

 

Vai lauku viensētās drīkst uzspiest konteineru atkritumu savākšanu? Es pats papīru sadedzinu, pārtikas un bioatkritumus kompostēju. Savukārt plastmasas, stikla un metāla atkritumus sašķiroju un pats aizvedu uz šķiroto atkritumu nodošanas laukumu. Man tādu nešķiroto atkritumu nemaz nav. Nu, varbūt pa gadu kāds maisiņš sanāk, ko pats arī esmu gatavs aizvest, bet atkritumu apsaimniekotājs spiež noslēgt līgumu, kurā paredzēts, ka vismaz reizi divos mēnešos es konteinerā nododu atkritumus.

Roberts Lielvārdes novadā

 

Mani ļoti interesē ekociemati un permakultūras saimniekošanas veids. Labprāt vēl lasītu par to. Pašam lauku māja, kurā daudz ko izaudzēju pats. Bet šajos laikos ir vīrieši, kas pavisam attālinājušies no zemes – dzīvo bemperos (domāts automašīnā BMW. – Red.). Cilvēki skrien, pārēdas, pārdzeras un nositas.

Vilis Mālpilī

 

“LA” vajadzētu pievērsties nekontrolētai dolomīta ieguvei, jo, kur vien tas notiek, degradējas apkārtējā vide, pasliktināts vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāte – trokšņi, putekļi, piesārņoti ūdeņi, līdz pat izžuvušām akām.

Gunta Krūmiņa Grundzālē

Pievienot komentāru

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+