Lasītāju padomi saimniecībai un veselībai. Noderīgi! 0

Vairāk nekā mēnesi krājām žurnāla sekotāju praktiskos padomus sociālajos tīklos draugiem.lv/praktiskaislatvietis un facebook.com/platvietis.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Lasīt citas ziņas

Katrā no tiem izraudzījāmies vienu, kurš saņēma mūsu dāvanu – “Praktiskā Latvieša” abonementu sešiem mēnešiem! Veiksminieki bija Edīte Ogorodnikova un Agris Locs. Vēlreiz sirsnīgi viņus sveicam!

 

Bet sveci zem pūra neturam, un ar šiem padomiem labprāt dalāmies arī ar tiem mūsu žurnāla lasītājiem, kuri internetu pagaidām vēl nelieto.

 

Saimnieka pieredze

CITI ŠOBRĪD LASA

Aigars Kalniņš. Koka mucas un kubuli ir kā dzīvi organismi, un sausā vietā, saulē un vējā tie izkalst un saraujas. Ja tā ir noticis, ieteicams pasist pa mucas stīpām, lai mazinātu šķirbas, un mucu piebriedināt ūdenī.

Ritvars Mālkalns. Kādā grūtā vietā skrūvi vieglāk ieskrūvēt, ja skrūvgrieža galu paberzē ar magnētu.

Agris Locs. Lai no vecas grāmatas uztaisītu plauktiņu, vajag palielu grāmatu biezajos vākos, L veida stiprinājumu, urbi, skrūves un līmi. Stiprinājuma daļai, pie kuras parasti skrūvē plauktiņa dēlīti, ar muguriņu uz ārpusi pieskrūvē grāmatu (vākus neizmanto), kurā iegrieztas stiprinājuma kontūras, lai tas glītāk ieguļas un nav redzams. Abus vākus pielīmē pie grāmatas pirmās un pēdējas lapas, tā noslēpjot stiprinājumu. Kad līme nožuvusi, plauktiņu stiprina pie sienas. Gatavs!

 

Veselības stiprināšana

Sveta Silakalne un Evija Šimanovska. Imūnsistēmas stiprināšanai iesaku mājās vārītu priežu čiekuru sīrupu.

Juta Daniloviča. Lai ziemā būtu laba veselība un možs gars, jau rudenī vajag gatavot krājumus! Piemēram, dzērvenes ir pirmais palīgs saaukstēšanās gadījumā un imunitātes stiprināšanā.

Jānis Pētersons. Pirts jākurina ar alkšņa malku, tad tā pasargā no saaukstēšanās. Ar bērza malku kurināta palīdz, ja ir elpošanas ceļu problēmas, – degot tā dezinficē pirti.

Vitālija Dulpe. Mana recepte pret saaukstēšanos – alveja, medus un citrons. Vienmēr palīdz!

Reklāma
Reklāma

Edīte Ogorodnikova. Pret saaukstēšanos un iesnām mājās taisu ķiploku krelles un karinu pie bērnu gultiņām un citās vietās.

Laila Petrina. Labas zāles pret klepu ir svaigi sīpoli, ko sagriež ripiņās, pievieno pustējkaroti cukura un pārlej ar medu. Pret iesnām palīdz sīpoli, kam uzkaisa cukuru, un, kad rodas sula, to pilina pa pilienam trīs reizes dienā. Pēc četrām dienam iesnas kā nebijušas!

 

Saimnieces gudrības

Arnita Ješkina. Zāļu, lapu un sakņu traipus no auduma var izņemt ar citrona sulu vai ožamo spirtu. Pēc apstrādes ar šiem līdzekļiem drānu izmazgā tīrā ūdenī ar sodu un ziepēm.

Arnis Ješkins. Kamēr traips vēl svaigs, uzkaisa sāli, pēc tam izmazgā aukstā ūdenī. Labi līdzekļi ir arī spirts, ožamais spirts (1 tējkarote uz 1 glāzi ūdens). Zīda drānas mazgā lietus ūdenī, kam pievienots nedaudz borskābes.

Taņa Samoviča. Pelni ir labs līdzeklis, lai noberztu traipus traukiem, piemēram, katlam. Tie noder, lai izmazgātu spaini, kur bijušas dažādas ogas, piemēram, ja no mellenēm vai aronijām tas iekrāsojies lillā. Ar pelniem – viens un divi!

Gunta Ješkina. No zīda audumiem alus traipus var viegli izņemt ar spirta un ūdens maisījumu attiecībā 1:1.

Evija Bileskalne. Tintes traipus viegli izmazgāt pienā.

Valerijs Samovičs. Sveķus un līmes traipus viegli izmazgāt ar acetonu.

Indra Pētersone. Bērnībā man iemācīja, ka melleņu traipus no apģērba var izņemt, tos vispirms izberžot ar jāņogām un tad tikai mazgājot.

Ainārs Kamalis. Ar citrona sulu vai citronskābi var diezgan labi ūdens vārāmajā traukā likvidēt nosēdušos kaļķakmeni. Ūdenī iejauc citronskābi, uzvāra, un, ja vēl kas palicis, procedūru atkārto. Pēc tam vismaz vienu reizi ūdeni izvāra un izlej, un tikai tad vāra dzeršanai.

Aina Pētersone. Svece deg ilgāk un pārmērīgi nepil, ja to pirms lietošanas vismaz 30 minūtes patur ledusskapī.

Edīte Ogorodnikova. Ja katls ir tā piededzis, ka, šķiet, jau izmetams, tajā ieber kādu puskilogramu sāls, ielej ūdeni un liek vārīties. Pēc kāda laika piedegums sāk uzpeldēt. Ja ar vienu reizi neizdodas, mēģina tikmēr, līdz katls kā jauns.

Sanita Dārzniece. Lai atbrīvotos no bumbuļiem, kas savēlušies uz apģērba, to noliek uz cietas un līdzenas virsmas un īsiem vēzieniem noskuj ar vienreizējās lietošanas skuvekli, kamēr bumbulīši pazūd. Ja velk garākiem, audums var sakrokoties un iespējams to netīšām sagriezt. Pēc tam ar lipīgo rullīti notīra visas pūciņas, un vecais apģērba gabals kā jauns!

Sanda Roze. Cepot pankūkas, pannu ar eļļu labāk ieziest, izmantojot kartupeļa šķēlīti.

Vija Doveika. Zaļumi (lociņi, dilles u.c.) ledusskapī ilgāk saglabājas svaigi, ja tos ietin mitrā avīzē un ieliek celofāna maisiņā.

Anna Tilgase. Ja ledusskapī ieliek citronu, tas iesūc sevī sliktās smaržas.

Inta Backāne. Coca-Cola var palīdzēt noņemt kaļķakmeni tējkannā, iztīrīt piedegušu katliņu, likvidēt taukus u.tml.

Anita Sarnovica. Mikroviļņu krāsni visvienkāršāk iztīrīt, ieliekot tajā bļodiņu ar sodas ūdeni. Ieslēdz uz pāris minūtēm, tad atliek tikai izslaucīt.

Kalvis Kalniņš. Sīpols pirms mizošanas jānomazgā ar ūdeni, tad acis neasaros!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.