×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Lidiju Lasmani 90. jubilejā sumina ar ziediem un dziesmām (6)

Foto- Dainis BušmanisFoto- Dainis Bušmanis

Lidijas Doroņinas- Lasmanes jubilejai veltītais gājiens.

Otrdien, 28. jūlijā, Neatkarības cīnītājas un padomju režīma ieslodzītās Lidijas Lasmanes 90 gadu jubilejai veltītajā gājienā no Brīvības pieminekļa līdz bijušajai LPSR Valsts drošības komitejas ēkai jeb Stūra mājai bija pulcējušies aptuveni 100 cilvēki.

Lidiju Lasmani skaistajā dzīves jubilejā sveica un ar savu klātbūtni pagodināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un sabiedrībā pazīstamas personas.

Jubilāri sveicis arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš tikšanās laikā norādīja, ka viņa ir izcils piemērs, kā cauri ļoti grūtiem laikiem var saglabāt patriotismu un mīlestību pret savu zemi, atklāt Valsts prezidenta kancelejas preses dienests. Runājot par pašreizējo situāciju, viņa sarunā ar prezidentu uzsvēra, ka Latvijas tauta vēlējās savu valsti un to ir ieguvusi, kas, viņasprāt, ir pierādījums, ka bez ideāliem dzīvot nedrīkst. “Manas laimīgās dienas bija barikāžu laiks, kurā piedzīvotais un redzētais manī radīja patiesu laimes sajūtu,” sacījusi jubilāre. Sarunas noslēgumā abas puses bija vienisprātis: „Latvijai nekad nav gājis tik labi, kā šodien. Beidzot mūsu valstī notiekošais ir no mums pašiem atkarīgs un mēs paši lemjam par sevi.” L. Lasmane piebildusi, ka viņai ir īpašs prieks par to, ka latviešos joprojām vitāli dzīva ir labestība, kas mums palīdzēs veidot savu valsti par vietu ko mīlam.

Jubilāri pie Brīvības pieminekļa ar dziesmu “Lūgšana” sveica jauniešu koris “Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā. Savukārt pēc tam visi klātesošie vienojās kopīgā dziesmā “Daudz baltu dieniņu”.

Gājienā devušies galvenokārt vecāka gada gājuma cilvēki, kas ar ziediem sveica jubilāri svētkos. Tas ritējis līdz Stūra mājai. Ejot garām Rīgas apgabaltiesas ēkai, tika nolikti ziedi pie Gunāra Astras piemiņas zīmes.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Brīnums, kā vēl Gints Bude nav pamanījis, ka premjerei saburzīta kleita!

  2. Troļļi pamodušies

  3. Noticis hakeru uzbrukums Lapsas portālam!Notiek kaut kas nelāgs!Pārāk daudz sakritību demokrātiskai valstij!

  4. Vai kāds zina kas notiek ar arestēto L.Grantiņu.Lasmanei neskatoties uz grandiozo bijušo okupantu aktīvistu sarīkoto godināšanu un cienījamo vecumu,tomēr vajadzēja painteresēties par noliktā ordeņa kavaliera likteni.

  5. Cik tukši vārdi ! Viss raksts ir viena propaganda un dezinformācija. Kā var ko tādu publicēt. Tur augšā – jā, viņi nekad nav tik labi dzīvojuši, kā šos 25 gadus. Viņiem pat sapņos nerādījās, ka pavisam īsā laikā kļūs miljonāri. Un tas viss, tepat, Latvijā. Bet tautai? Par tautu jūs tad vienkārši ņirgājieties, tā sacīdami.

  6. Kā tas cilvēks tiek izmantots propogandai!! Atceros ko līdzīgu ar Martu Krustiņsoni!

Draugiem Facebook Twitter Google+