Mobilā versija
+3.3°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
14. maijs, 2014
Drukāt

Lasot grāmatas, Itālijas cietumnieki brīvībā izies ātrāk

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Itālijas cietumniekiem, kuri ieslodzījumā lasa grāmatas, sola samazināt soda izciešanas laiku, raksta portāls independent.co.uk.

Gadā cietumnieks var samazināt savu ieslodzījuma laiku par 48 dienām – trīs dienas par katru izlasīto grāmatu, un “atlaides” attieksies uz 16 grāmatām gadā.

Saskaņā ar vietējā laikraksta “Corriere della Sera” atstāstu, cietuma uzraugi pārbaudīs, vai grāmatas tiešām tikušas izlasītas. Savukārt Kalabrijas reģiona kultūras pārstāvis Mario Kaligiuri cer, ka šāda sistēma gan veicinās lasīšanu, gan arī samazinās cietumu iemītnieku skaitu. Viņš sacījis: “Lasīšana ir lieliskas zāles pret nelaimīgumu, turklāt veicina pašizpratni, kā arī sociālu pielāgošanos.”

Saskaņā ar Eiropas Padomes ikgadējā pārskata datiem, Itālijas cietumi ir otrajā vietā Eiropā pēc to pārpildījuma, sliktāka situācija esot tikai Serbijā.

Itālijas politiķus iedvesmojusi līdzīga programma Brazīlijā, ko pazīst kā “Vainas izpirkumu lasot”. To jau atbalstījusi reģiona valdība un programmu apspriedīs Itālijas parlamentā.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+