×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Lašu zvejas lieguma laikā piemēroti naudas sodi 9780 latu apmērā (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

TO GO WITH AFP STORY BY ELISABETH ZINGG (FILES) - A picture taken on December 21 shows Norway's farmed salmons at a supermarket, in the Kremlin-Bicetre, outside Paris. AFP PHOTO / JOEL SAGET

Lašveidīgo zivju nārsta laikā, no 1.oktobra līdz 30.novembrim, inspektori par nelikumīgu zveju piemērojuši naudas sodus 9780 latu apmērā, aģentūra LETA uzzināja Valsts vides dienestā (VVD).

Laikā no 1.oktobra līdz 30.novembrim Valsts vides dienesta inspektori devušies 1796 iekšējo ūdeņu kontroles braucienos, un Zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārbaude risinājās gan dienā, gan naktī. Pārbaužu laikā par nelikumīgu zveju tika noformēti protokoli un administratīvi sodīti 142 zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpēji.

Šajā periodā izņemti 467 nelikumīgie zvejas rīki, tajā skaitā 61 zivju un nēģu murds, 339 zivju tīkli un deviņi žebērkļi. Par atklātajiem zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem piemērotie naudas sodi sasnieguši 9780 latus, bet atlīdzības apmērs par zivju resursiem nodarītajiem zaudējumiem ir 5200 lati. Sešos gadījumos policijā tika iesniegti materiāli kriminālprocesa ierosināšanai par malu zvejniecību.

Kā norāda VVD, šajā laikā inspektori pastiprināti sargā ne tikai lašveidīgās zivis. Reidu laikā pie Gaujas Carnikavā VVD inspektori un VVD pilnvarotas personas no upes izņēma 11 nelikumīgi ievietotus nēģu murdus un no tiem atbrīvoja 243 nēģus.

Saskaņā ar likumu fiziskām personām piemērojamais naudas sods par nelikumīgu zivju ieguvi var sasniegt 500 latus, juridiskām personām – 3000 latu. Savukārt zaudējumu atlīdzības apmērs par zivju resursiem nodarītajiem zaudējumiem nav ierobežots.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. …iet bekot…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +6
Alūksne +3.7
Daugavpils +6.2
Saldus +2
Liepāja +6.9
Jelgava +5
Ventspils +6.8
Limbaži +4
Madona +5
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+