Laukos
Gaļa un zivis

Lašus dūruši ar žebērkļiem. Saulkrastos noķer maluzvejniekus 0


Maluzvejnieku noķerts lasis nārsta laikā.
Maluzvejnieku noķerts lasis nārsta laikā.
Foto-LETA

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās pārvaldes (RVP) inspektors ar brīvprātīgo palīdzību aizvadītajā naktī Saulkrastos pie Ķīšupes pietekas aizturējis maluzvejniekus, kuri lašu ķeršanai centušies izmantot žebērkļus, informēja VVD Lielrīgas RVP vecākais inspektors Andris Strautiņš.

Vides inspektors kopā ar brīvprātīgajiem piektdienas vakarā ieradās pie Ķīšupes pietekas un no slēpņa novēroja upes pretējo krastu. Neilgi pēc tam pie upes, spīdinot kabatas lukturīšus, ieradās trīs vīru kompānija, kura gar pretējo krastu devās uz tuvējā dzelzceļa tilta pusi.

Novērošanas laikā inspektors konstatēja, ka vīriešiem līdzi paņemti žebērkļi, tāpēc viņš pieņēma lēmumu tūlītēji mēģināt maluzvejniekus aizturēt. Tiklīdz maluzvejnieki saprata, ka vides inspektors kopā ar brīvprātīgajiem viņus mēģina aplenkt un aizturēt, viņi centās atbrīvoties no žebērkļiem un bēgt. Aplenkšanas brīdī tika aizturēti divi vīrieši, bet trešais, atstājot savu žebērkli pie upes, paspēja aizbēgt.

Paskaidrojumā viens no pārkāpējiem minēja, ka pastaigājies gar upītes krastu ar “dakšu”. Kā skaidroja Strautiņš, viens no maluzvejniekiem Ķīnā ražotu dakšu ar četriem smailiem zariem bija pašrocīgi pielāgojis zivju duršanai, piemetinot vēl trīs atskabargas. Savukārt otrs konfiscētais pašdarinātais žebērklis bija izveidots no divu metru garas metāla caurules, kurai bija piestiprināts žebērklis ar piecām atskabargām.

Strautiņš sacīja, ka vienam no aizturētajiem vīriešiem netika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, jo notikuma brīdī viņa rokās nebija neviens no konfiscētajiem žebērkļiem. Savukārt otram vīrietim administratīvā pārkāpuma protokols tika noformēts.

Šajā gadījumā sods maluzvejniecību ir no 280 eiro līdz 700 eiro, savukārt, ja maluzvejniekiem tiktu konstatēts arī loms, tad būtu jāatlīdzina arī zivju resursiem nodarītie zaudējumi.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas