×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. maijs, 2012
Drukāt

Latgalē atklātas visas četras šāgada slepkavības

cietums9

Policija atklājusi visas četras šā gada pirmajā ceturksnī Latgales reģionā notikušās slepkavības, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas inspektore Anastasija Laizāne.

2012.gada pirmajos trijos mēnešos Latgalē ir reģistrēts par vienu slepkavību vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā. Neskatoties uz to, operatīvi veikto pirmatnējās izmeklēšanas darbu gaitā visos gadījumos vainīgās personas ir noskaidrotas.

Analizējot atskaites periodā reģistrēto slepkavību motīvus un iemeslus, policija secinājusi, ka noziegumi notikuši savstarpēju sadzīvisku strīdu un konfliktu rezultātā, kopīgi lietojot grādīgos dzērienus, kā arī mantkārīgā nolūkā.

Jau ziņots, ka 23.janvārī saistībā ar to, ka Daugavpils novada Demenes pagastā savās mājās tika atrasts kādas 1963.gadā dzimušas sievietes līķis ar redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm – žņaugšanas pēdas uz kakla un kostas brūces uz sejas, kas varēja rasties grauzēju darbības rezultātā, – policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 12.nodaļas – par nonāvēšanu. Veicot izmeklēšanu, uz aizdomu pamata par izdarīto noziegumu policijas darbinieki aizturēja cietušās sievietes paziņu, 1963.gadā dzimušu vīrieti.

25.martā Rēzeknē savā dzīvesvietā tika atrasts 1974.gadā dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – durti grieztām brūcēm. Veicot neatliekamos izmeklēšanas pasākumus par slepkavību pastiprinošos apstākļos sāktajā kriminālprocesā, policijas darbinieki tajā pašā dienā aizdomās par saistību ar izdarīto noziegumu aizturēja divus 1974. un 1971.gadā dzimušus vīriešus un 1981.gadā dzimušu sievieti. Vienu no aizturētajām personām tiesa apcietinājusi. Gan cietušais, gan visi aizturētie ir saistīti ar noziedzīgo vidi.

29.martā Līvānos savā privātmājā tika atrasts 1942.gadā dzimušas sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – durtām brūcēm ķermenī. Veicot neatliekamos izmeklēšanas pasākumus, Latgales reģiona pārvaldes policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām tajā pašā dienā aizdomās par pensionāres slepkavību aizturēja 1974.gadā dzimušu sievieti un agrāk par smaga nozieguma izdarīšanu tiesātu 1979.gadā dzimušu vīrieti. Turpinot izmeklēšanu par slepkavību sāktajā kriminālprocesā, policijas darbinieki arī atrada un izņēma mantas, kas bija nozagtas no cietušās pensionāres dzīvesvietas pēc viņas noslepkavošanas – zelta izstrādājumus un mobilo telefonu.

Par ceturto it kā atklāto slepkavības gadījumu policija informāciju atteicās sniegt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+