×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2017
Drukāt

Veidos speciālu armijas vienību: izplata īpašu aicinājumu latgaliešiem (18)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Lai uzlabotu Nacionālo bruņoto spēku reaģēšanas spējas un nodrošinātu efektīvu visaptverošu valsts aizsardzību un izpildītu valdības rīcības plānā uzdoto uzdevumu, tiek sākta pastāvīgas bruņoto spēku apakšvienības izveidošana Latgalē, informē Aizsardzības ministrija.

“Esmu gandarīts, ka esam saņēmuši šādu uzdevumu – veidot Nacionālo bruņoto spēku apakšvienību Latgalē, tādējādi stiprinot bruņoto spēku kaujas gatavību un nodrošinot plašāku klātbūtni Latvijas austrumu reģionā,” uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

“Apakšvienības izveide Latgalē ir ne tikai ieguldījums valsts aizsardzības stiprināšanā, bet arī sniegs iespēju Latgales iedzīvotājiem dienēt tuvāk mājām, kā arī stiprinās sociālo vidi. Ir patiess prieks veikt šādu uzdevumu!”

Profesionālā dienesta kaujas atbalsta apakšvienību ar pretgaisa aizsardzības spēju plānots veidot Zemessardzes 3.brigādes sastāvā, izvietojot to Daugavpilī, Rēzeknē un Preiļos.

Ar Ministru kabineta rīkojumu, Aizsardzības ministrijai ir dots uzdevums līdz 2018.gada 30.oktobrim izveidot pastāvīgu Nacionālo bruņoto spēku apakšvienību Latgalē.

Bruņotie spēki aicina Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un tuvāko novadu iedzīvotājus pieteikties dienestam jaunizveidotajā apakšvienībā. Profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, vienībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ar Ministru kabineta rīkojumu, Aizsardzības ministrijai ir dots uzdevums līdz 2018.gada 30.oktobrim izveidot pastāvīgu Nacionālo bruņoto spēku apakšvienību Latgalē.
  ……………….
  Vai nav pat vēlu?
  Jau šovasar viņi būs vajadzīgi …

 2. Latgale jau sen ir pamesta un nekam vina nav vajadziga un te peksni saka runat par karaviriem un kad nav ko est maja tam berninam,jo maksa tik 11.euro.Lai iet valdiba un aizstav savu valsti,jo sez taukos un neko nedara!

 3. Čangaļi ir Vecpiebalgas iedzīvotāji, bet slātavieši – Jaunpiebalgas. Tas no Kaudzīšu “Mērnieku laikiem”. Latgalieši nav čangaļi. Par čangaļiem var saukt tikai tos latgaliešus, kuri nodevuši savu tēvzemi un nedzīvo Latgalē.

 4. Kamēr latgalieši mirs kaujas laukā , tikmēr mūsu “varenie” evakuēsies …. lielisks privātas aizsardzības plāna Biezajam Galam..

  • tu i pušvysts esi pi reizis Atbildēt

   A tev žēļ? Cikom latgali i cytu nūvodu karaveiri iz austrumu rūbežys aizturēs krīvu okupantus – paspēs evakuētīs sīvītis i bārni gon nu Kurzemis, gon Reigys i Vydzemis.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. Netik sen,netā parādījās ziņa,ka pēc aptaujas,tieši latgalieši ir tie,kuri būtu gatavi aizstāvēt Latviju….,nu tad lūdzu,tieši Latgale ir izvēlēta.Esmu lepna par latgaliešiem kā cilvēkiem,bet ja godīgi,dusmas ir par to,kāda attieksme ir pret latgaliesiem un tā nebeidzamā apkakāšana visu laiku….

  • Tu lepojies ar to, ka pretgaisa bombardēšanu neizmēģinās Tavā pagalmā, bet gan tikai to nedaudzo pārpalikušo Latgales pensionāru- ar kruķiem pagalmus izārdīs? Negribi savu pagalmu piedāvāt? Tad i vari lepoties, kangarien! Vari pati vēl pieteikties dienestā!

 7. Atkal Latgale tiek nostatīta pretī pārējiem Latvijas novadiem????????? Tādā gadījumā arī pārējos Latvijas novados ir jāveido SPECIĀLAS ARMIJAS VIENĪBAS!!! AR KO ATKAL LATGALE LABĀKA PAR PĀRĒJIEM NOVADIEM??? AR KO KĀRTĒJO REIZI??? ŠĪ LATGALES IZDALĪŠANA JAU KRĪT AKNĀS, JO TUR PĀRSVARĀ DZĪVO KRIEVVALODĪGIE! VAI TAD VIŅI BŪS LATVIJAS ARMIJA???????????????? KURAM INTERESANTI ŠĀDA DOMA GALVĀ IENĀCA ??? KĀPĒC TIK FIKSI TĀ TIEK REALIZĒTA DZĪVĒ??? KAS NOTIEK NU JAU ARĪ AR LATVIJAS ARMIJU??? KAS NOTIEK, MINISTRA KUNGS ???

  • Nevajag klukstēt ,ja nepārzini Latgali un latgalīšus,
   Ja viņu nebūtu pats sen jau klukstētu citā valodā …palasi vēsturi .
   Tur būs vīri kas aizstāvēs ko vajag un kur vajag.

  • Vai vienmēr publiski jākladzina, ka esi nacionāli norūpējies impotents? Ko Latgale iegūs no tā? Ja Latviju sadalīsi letiņos, latgaļos un krievos, tad pat bikses piekakāt no bailēm nepaspēsi, kad caurums būs jau aiztaisīts. Tādi kā tu 100 punkti zem gultas rāpos, ja tiešām valsts būs apdraudēta, kamēr Latgales krievs sargās Latviju līdz pēdējai asins lāsei. Jūs, mīkstmieši, pat savas asinis nododat, tuviniekam par latiņu gatavi kaklu pārgrauzt. Tikai dmž Latgalei nāksies tādus arī uzņemt, jo vietējo palicis pārāk maz, lai tādas vienības izveidotu. Pārsvarā pensionāri 70-80 gadīgi. Nuja- Preiļi, Rēzekne un Daugavpils vēl puslīdz apdzīvotas pilsētas. Salīdzinoši.

  • Rīgā arī pārsvarā dzīvo nelatvieši-nu un,ko darīsim?!

 8. vēl pasta baložu vienības vajag, jo pūķins tik stulbs nebūs, ka
  mobilo telefonu torņus nelikvidēs !

 9. nevajaga ķeksītim, Atbildēt

  pseidoprofesionāļi ir pseido risinājums !
  Tikai PASTĀVĪGI, Aizsardzības ministrijas formējumi tik
  svarīgā sektorā, ir VĒRĀ ŅEMAMS spēks !

  • Tur gan es Tev nepiekritīšu un arī paskaidrošu kāpēc – Ukrainā iekš Donbasa un Luhanskas pret 1x regulārās armijas kareivi ir 9x brīvprātīgie (tā saucamie voluntieri – no kā tieši DNR un LNR bandītiem ir vislielākās bailes).

Draugiem Facebook Twitter Google+