Latvijā
Kriminālziņas

Latgalē dzērājšoferis joņo pa pretējo joslu, pēc tam dod policistiem 500 eiro0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valsts policijas (VP) likumsargi saņēma informāciju no vairākiem satrauktiem autovadītājiem, ka Kārsavas novadā kāda automašīna brauc, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus – streipuļo, iebrauc pretējā braukšanas joslā un šādā veidā apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus. Reaģējot uz šo informāciju, notikuma vietā nekavējoties ieradās VP Latgales reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki, kuri apturēja aizdomīgo transportlīdzekli un veica nepieciešamo pārbaudi, tā portālu “La.lv” informēja VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

2018.gada 16.aprīlī Kārsavas novada Mežvidu pagastā policisti apturēja kādu aizdomīgu DAF markas transportlīdzekli, lai veiktu nepieciešamo pārbaudi. Pārbaudot transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, viņa izelpā bija jūtama alkohola smaka. Vīrietim veica alkohola koncentrācijas mērījumu un izradījās, ka viņš atrodas vairāk nekā 2 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas, DAF vadītājs – 1971.gadā dzimis vīrietis policijas darbiniekam piedāvājis kukuli 500 EUR apmērā. Saistībā ar notikušo attiecībā pret vīrieti ir uzsākts kriminālprocess.

Pašlaik vadītājam ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Saskaņā ar LAPK 149.15 4.daļu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles — transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt euro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Saistītie raksti

Jāpiebilst, ka vīrietim draud arī kriminālatbildība par kukuļa piedāvājumu policijas darbiniekam. Atgādinām, ka kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta un par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbi, vai naudas sods.

Valsts policija pateicas autovadītājiem par vērību un tūlītēju informācijas sniegšanu likumsargiem, ka arī aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem, un atcerēties, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas . Turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet rada draudus arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

 

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Prusaki burgeros!”Policija aiztur viltvārdi “McDonald’s” formastērpā
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Mērķtiecīgi gāja, plēsa, lauza!” Zagļi ielaužas baznīcā Rīgā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizturēts “ādas jaku” izvirtulis – jaunietis no Ogres
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Publicēts video, kā sagrāba britu tankkuģi
15 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Atkritumu tarifi “kāpj debesīs”: sitiens “pa maku” būs nenovēršams
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Fukusimas AES tuvumā pirmo reizi 8 gadu laikā atpūtniekiem atvērta pludmale
29 minūtes
LE
LETA-INTERFAX
Pasaulē
Maskavas centrā 21,5 tūkstoši cilvēku pieprasa brīvas un godīgas vēlēšanas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi
1 stunda