Latvijā
Kriminālziņas

Grupējumam Latgalē atsavina ievērojamu ieroču arsenālu un sprāgstvielas4

Valsts policijas foto

Pagājušā gada nogalē vairākās kratīšanās Daugavpilī un Daugavpils novadā likumsargi izņēma iespaidīgu šaujamieroču arsenālu. Aizdomās par pretlikumīgu ieroču apriti aizturētas astoņas personas, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

2017. gada nogalē likumsargi ieguva informāciju par personām, kuras, iespējams, nodarbojas ar šaujamieroču, to sastāvdaļu, munīcijas un spridzināšanas ierīču nelikumīgu apriti Latgales reģionā.

Par minēto faktu likumsargi uzsāka kriminālprocesu par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu. Izmeklēšanas un operatīvo darbību rezultātā tika noskaidrotas gan iesaistītās personas, gan nelikumīgi glabāto priekšmetu atrašanās vietas.

Galerijas nosaukums

Šī gada 1. martā veicot virkni izmeklēšanas darbību kriminālprocesa ietvaros, likumsargi veica 20 kratīšanas privātmājās un dzīvokļos Daugavpilī un Daugavpils novadā. Tika atrasti un izņemti 12 ložmetēji, 18 garstobra šaujamieroči, 13 mašīnpistoles, 13 pistoles, 3 719 dažāda veida munīcijas, 188 spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas, kā arī 94 šaujamieroču sastāvdaļas. Dzīvesvietās, kur tika veiktas kratīšanas, šaujamieroči un to sastāvdaļas ne vien tika glabātas, bet arī pašrocīgi izgatavotas, pārveidotas un atjaunotas.

Kopumā kratīšanas tika veiktas astoņu savstarpēji saistītu personu nekustamajos īpašumos un transportlīdzekļos.

Par pretlikumīgu ieroču apriti uzsākts kriminālprocess pret 1958., 1960., divām 1961., 1965., 1968., 1977. un 1990. gadā dzimušām personām. Divas no viņām – 1960. un 1965. gadā dzimušās personas – iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā.

Aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pēc kriminālprocesā noteikto ekspertīžu pabeigšanas tiks lemts jautājums par kriminālprocesa nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LA.lv