Latvijā
Kriminālziņas

Latgalē marihuānas “biznesam” policija pieliek punktu: likvidē 3 audzētavas6

Foto – Valsts policijas Latgales Reģiona pārvalde

Veiksmīga operatīvā un izmeklēšanās darba rezultātā pēdējā mēneša laikā Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes kriminālpolicijas struktūrvienību amatpersonas noskaidroja vietas, kur notiek marihuānas saturošu augu neatļauta sēšana un audzēšana, tas ir, likvidēja 3 marihuānas audzētavas – Daugavpils, Ludzas un Rēzeknes iecirkņu teritorijās, kur izņēma 500 marihuānas augiem līdzīgus stādus, kā arī noskaidroja 4 personu saistību ar noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, tā portālu “la.lv” informēja LRP Kriminālpolicijas biroja Kriminālizlūkošanas informācijas analīzes grupas inspektore Tatjana Makarova.

Marihuānas augiem līdzīgi stādi tika audzēti brīvā dabā. Tomēr kratīšanas laikā vienā no iesaistītās personas garāžām tika izņemti dažādi priekšmeti un ierīces, kuriem ir pierādījumu nozīme kriminālprocesā, tostarp tika izņemta pašizgatavota ietaise marihuānas stādu audzēšanai agrīnā stadijā ar apgaismojumu, automātisko grunts laistīšanu un gaisa mitrināšanu. Savukārt citā gadījumā pie iesaistītās personas tika izņemts sprāgstietaisei līdzīgs priekšmets.

Izņemtie marihuānas augiem līdzīgie stādi nosūtīti ekspertīzes veikšanai, kura sniegs atzinumu par to, vai augi satur narkotiskas vielas un kāds ir to daudzums, pavēstīja Makarova.

Uzsākti trīs kriminālprocesi. Par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu Krimināllikumā paredzēts sods ar brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs vai naudas sods.

 

Saistītie raksti
LA.lv