Latvijā
Kriminālziņas

Latgalē nežēlīgi piekauj un aplaupa sirmgalvi; ļaundari aizturēti 16

Foto: Fotolia

Kādai 1944.gadā dzimušai sievietei Daugavpils novada Vaboles pagastā 9.maija vakarā uzbrukušas divas personas, kuras sirmgalvi piekāvušas un aplaupījušas. Policijai ļaundarus – 1979. gadā dzimušu vīrieti un 1998. gadā dzimušu jaunieti – izdevies aizturēt.

Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldē informē, ka 71 gadu vecajai sievietei uzbrukts viņas piemājas dārzā. Ar varu ievelkot kundzi mājā, uzbrucēji, pielietojot fizisku spēku un nodarot miesas bojājumus, pieprasīja naudu. Lai glābtu savu dzīvību, sieviete bija spiesta atdot laupītājiem dažus simtus eiro.

Netālu no nozieguma vietas atradies kāds vīrietis, kurš, izdzirdot aizdomīgas skaņas un kliedzienus, pazvanīja policijai. Saņemtā informācija nekavējoties nodota iecirkņa inspektoram, kurš nekavējoties devās uz nozieguma vietu. Tuvojošais policijas transportlīdzeklis izbiedēja ļaundarus un viņi steidzīgi pameta nozieguma vietu, klāsta VP.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieks atradis cietušo sievieti. Nekavējoties izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, jo sirmgalvei bija nodarīti dažādi miesas bojājumi, arī durta brūce.

Policijas darbinieki sāka meklēt uzbrucējus un nākamajā dienā uz aizdomu pamata par pastrādāto noziegumu aizturēja divas personas – 1998.gadā dzimušu jaunieti un 1979.gadā dzimušu vīrieti, kurš jau agrāk bija tiesāts par sevišķi smagiem noziegumiem.

Pirmdien, 11.maijā, aizturētajam vīrietim piemērots apcietinājums. Savukārt jaunietei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Krimināllikums par laupīšanu grupā paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

LA.lv