×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Latgale šveiciešu mākslinieka acīm izstādē “Latgale laika ritā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vincents Flikigers un viņa zimējumi.

No 6. janvāra līdz 6. februārim Latgales Kultūrvēstures muzejā apskatāma Šveices mūziķa un mākslinieka Vincenta Flikigera zīmējumu izstāde “Latgale laika ritā”, LA.lv pavēstīja pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” reklāmas speciāliste Maija Upeniece.

Līdz šim Vincents Rēzeknē iepazīts kā mūziķis Baroka mūzikas dienās, bet šoreiz piedāvā savu skatījumu uz Latgali caur zīmējumiem.

Izstādē apskatāmi 23 melnbalti zīmējumi (Ķīnas tuša, 30×40 cm) ar komentāriem latviski un latgaliski, kur atklājas mākslinieka skatījums uz divu nedēļu laikā pamanītajām ikdienas niansēm Latgalē. Zīmējumos atainoti Latgales lauku priekšmeti un ēkas, ar apbrīnu novērtējot neparasto ikdienišķajā un Latvijas laukos klātesošo tradicionālās kultūras mantojumu.

Autora senlolotā ideja par izstādi īstenojusies pagājušajā vasarā un jau eksponēta Raiņa mājā Berķenelē, Līvānos un Preiļos.

Mūziķis un mākslinieks Vincents Flikigers (Flückiger) dzimis 1975. gadā Frīburgā, Šveicē. Nu jau vairāk kā desmit gadus regulāri apmeklē Latviju, sevišķi Latgali. Plašāka publika Vincentu Flikigeru iepazina Baroka mūzikas dienās Rēzeknē un joprojām ik gadu izbauda viņa muzikālo sniegumu. Precējies ar latvieti Ilzi Gruduli un tekoši runā latviski. Paralēli profesionālai koncertdarbībai viņš regulāri piedalās vispasaules zīmētāju apvienības “Urban Sketchers” aktivitātēs un 2015.gadā Ņujorkā izdota Vincenta pirmā zīmējumu grāmata “Inside Salmeck”.

Būdams Latvijā Vincents Flikigers kopā ar Ilzi Gruduli sniegs vairākus kamermūzikas koncertus, tostarp 22. janvārī muzicēs Latgales Kultūrvēstures muzejā, 23 .janvārī Rēzeknes novada Lūznavas muižā koncertā skanēs baroka laika mūzika no Itālijas, Francijas un Vācijas, savukārt 24. janvārī mākslinieki koncertēs Stirnienes baznīcā, kur svinīgā dievkalpojumā jubilāra diriģenta Jāņa Gruduļa vadībā skanēs Šarla Guno „Messe Breve No.5 Aux Séminaires” vīru korim un ērģelēm.

Tikties ar autoru būs iespējams Latgales Kultūrvēstures muzejā 22. janvārī plkst. 15 – pirms koncerta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+