×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Latgalē turpinās apbedījumu izlaupīšana (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Šā gada janvārī Latgalē, kapulaukos Viļakas novada Šķilbēnu un Medņevas pagastos un Rēzeknes novada Kaunatas un Stoļerovas pagastos, atrakti un izlaupīti vairāk nekā 400 apbedījumi, informē Ludzas novada pašvaldībā.

Patlaban Valsts policija veic notikušā izmeklēšanu, ir sākti kriminālprocesi, jo par valsts aizsargājamu kultūras pieminekļu iznīcināšanu un bojāšanu likumdošanā ir paredzēta krimināl­atbildība un kultūrvēsturiskai videi nodarītā kaitējuma atlīdzināšana. Nesen Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) Latgales reģionālajā nodaļā ir saņemti satraucoši signāli, ka apbedījumu izlaupīšana var tikt turpināta vai jau ir notikusi arī citviet Ludzas un Rēzeknes novadā.

Kā iepriekš rakstījām (“Latgales kultūrvēsturei nolaupītais”, “LA”, 9.02.2015.), janvāra vidū Latgalē mantrači brutāli izpostīja trīs valsts nozīmes arheoloģiskos pieminekļus – Daņilovkas, Loginu un Batņu uzkalniņkapus. Tie ir seno latgaļu apbedījumi, attiecināmi uz laiku līdz 14. gadsimtam. Te kopumā tika izpostīti vairāk nekā 200 kapi.

VKPAI aicina valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu īpašniekus pārbaudīt savos īpašumos esošo arheoloģisko kultūras pieminekļu aizsardzības stāvokli. Ja īpašumos tiek manītas personas, kas darbojas ar metāla detektoriem un rakšanas ierīcēm, iedzīvotāji tiek aicināti nekavējoties ziņot Valsts policijai, zvanot pa tālruni 112. Arī tad, ja kultūras piemineklī konstatēti postījumi (izraktas bedres), iedzīvotāji aicināti ziņot VKPAI Latgales reģionālajai nodaļai pa tālruni 64625159 un 26392723 un policijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ar lāpstu pa pakausi Atbildēt

    Vot duraki bojā kapus un pie reizes panāks ka detwektorus aizliedz ar likumu. A ko darīt tiem kas pa kapiem nesiro, bet meklē ar tiem laikiem nesaistītas lietas?

Draugiem Facebook Twitter Google+