×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. septembris, 2012
Drukāt

Latgalē un Zemgalē policijai būs pašiem savs Runcis Rūdis un Bebrs Bruno

Valsts policija (VP) izsludinājusi konkursu par kostīmu iegādi policijas inspektoriem – Runcim Rūdim un Bebram Bruno.

Iespējams, kādam bērnam tas ir šoks, bet policija apliecina, ka Latvijā dzīvo vairāki runči Rūdi un bebri Bruno.

VP preses pārstāve Lita Juberte pastāstīja, ka konkursā iecerēts iegādāties pa diviem kostīmu komplektiem Latgales un Zemgales reģioniem, kur līdz šim kostīmi nebija pieejami, tādēļ nepieciešamības gadījumā tika braukts uz Rīgu un kostīmus pēc tam vajadzēja nogādāt atpakaļ.

Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz 1.oktobrim.

Konkurss tiek rīkots, jo VP rīcībā esošie policijas tēlu Runča Rūda un Bebra Bruno kostīmi ir nolietojušies, savukārt pieprasījums preventīvo pasākumu laikā pēc tēlu līdzdalības ir lielāks par iespējamo piedāvājumu. Patlaban pa diviem kostīmu komplektiem ir pieejami Kurzemei un Vidzemei, šie plānoti Zemgalei un Latgalei. Rīgā atrodas pa vienam tēlu kostīmu komplektam.

1998.gadā tēlu bērniem – Runci Rūdi – izveidoja toreizējā Ceļu policijas pārvalde. Runča attēls bija redzams uz atstarotājiem, kuri tika dāvināti bērniem, tāpat tas tika izmantots dažādos preventīvajos materiālos par ceļu satiksmes drošību.

2001.gadā policija, ņemot vērā citu valstu pieredzi, nolēma izveidot savu vienotu policijas tēlu bērniem – dzīvnieciņa prototipu policijas popularizēšanai bērnu vidē. Tika izvērtēta citu valstu pieredze šāda tēla veidošanā, tomēr VP nolēma nevis pasūtīt šo darbu speciālistiem, kā tas notiek vairumā valstu, bet gan zīmējumu konkursā ļaut bērniem pašiem radīt savu policijas tēlu. Konkurss norisinājās akcijas “Policijas dienas skolās” laikā, un tajā piedalījās dažāda vecuma bērni no visas Latvijas – kopumā 203 skolas. Konkurss noslēdzās 2002.gada janvārī, un 547 zīmējumu konkurencē par labāko policista tēla prototipu tika atzīts inspektors bebrs.

Jau vairākus gadus policijas tēli bērniem – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno – piedalās dažādos VP rīkotajos preventīvajos pasākumos un drošības akcijās, tiekas ar bērniem, skaidro ceļu satiksmes noteikumus, māca, kā pasargāt sevi dažādās dzīves situācijās, un vienkārši labi pavada laiku ar bērniem, spēlējot dažādas izglītojošas spēles un rotaļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+