×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Latgalē uz ceļa mirst riteņbraucējs: šoferis pameta notriekto nelaimē

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ceturtdien notika smags ceļu satiksmes negadījums, kurā dzīvību zaudēja 1971.gadā dzimis vīrietis, kurš brauca ar riteni.

Policija informē, ka plkst.7.50 Līvānu novada Sutru pagastā, virzienā no Līvāniem uz Preiļiem nenoskaidrots mikroautobusa vadītājs, veicot vieglās automašīnas apdzīšanas manevru, notrieca pretī braucošu velosipēdistu, un neapstājoties aizbrauca prom.

Trieciena rezultātā cietušais ar velosipēdu tika atmests tālāk nekā par 10 metriem no ceļa. Pamanot notikušo, sieviete, kuras vadīto automašīnu pārkāpējs apdzina, uzreiz apstājās un palika notikuma vietā.

Īsu brīdi pēc notikušā ar personīgo automašīnu garām brauca policijas darbinieks, kurš pamanīja, ka uz ceļa, iespējams, kaut kas atgadījās. Policists, būdams ārpus darba laika, nepabrauca garām, bet apstājās, lai piedāvātu palīdzību. Pēc sarunas ar sievieti, noskaidrojot notikušā apstākļus un izvērtējot situāciju, policists, nevilcinoties ne brīdi, sazvanīja kolēģus Preiļu iecirknī un ziņoja par noziegumu.

Diemžēl 1971.gadā dzimis velosipēdists gāja bojā notikuma vietā.

Nekavējoties tika uzsākti pārkāpēja meklēšanas pasākumi, kuros tika iesaistītas visas iespējamās policijas ekipāžas. Tobrīd policijai bija zināma tikai transportlīdzekļa krāsa un braukšanas virziens. Jau pēc neilga laika, rūpīga un saliedēta darba rezultātā, policijai izdevās Preiļos atrast aizdomās turamo 1992.gadā dzimušu vadītāju un viņa vadīto transportlīdzekli “VW-Crafter”.

Uzsākts kriminālprocess par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par šādu noziegumu likums paredz līdz astoņiem gadiem ilgu brīvības atņemšanas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem. Tālāko kriminālprocesa izmeklēšanu turpina Kriminālpolicija. Tiek noskaidroti precīzi notikuma apstākļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+