Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Latgalē uzņēmēji strādā visgarākās stundas

Foto - LETAFoto - LETA

Visgarākā darba diena ir Latgales uzņēmējiem, kuri vidēji dienā strādā 9 stundas un 6 minūtes. Turklāt katrs otrais Latvijas uzņēmējs ir atzinis, ka strādā arī brīvdienās, liecina bankas “Citadele” pētījums “Citadele Index”, ko banka veic, lai sekotu līdzi uzņēmēju noskaņojumam un ekonomikas attīstības prognozei.

Pēc Latgales uzņēmējiem nākamie ir zemgalieši, kuri vidēji darbā pavada 8 stundas un 47 minūtes. Vidzemes uzņēmēju darba diena ir vidēji 8 stundas un 26 minūtes gara, Pierīgas uzņēmēja – 8 stundas un 11 minūtes, Rīgas uzņēmēja – 8 stundas. Savukārt vismazāk darbam laiku velta uzņēmēji Kurzemē – 7 stundas un 49 minūtes. Kopumā Latvijā vidējais laiks, ko uzņēmējs velta darbam, ir 8 stundas un 32 minūtes.

Salīdzinot pa nozarēm, visgarākā darba diena ir būvniecībā strādājošajiem – 53% aptaujāto būvnieku atzinuši, ka darba dienā strādā vairāk nekā 8 stundas. Savukārt visīsākā darba diena ir pakalpojumu sniedzējiem, kas atzinuši, ka darbā pavada vidēji 7,5 stundas dienā.

Pētījums liecina, ka Latvijas uzņēmēji bieži darbam velta arī laiku brīvdienās. 45% uzņēmēju atzina, ka pēdējā mēneša laikā ir strādājuši līdz pat 4 brīvdienām, savukārt gandrīz katrs desmitais atzina, ka ir strādājuši visas 8 mēneša brīvdienas. Visbiežāk brīvdienās strādā uzņēmēji Vidzemē un Zemgalē – katrā 64% uzņēmēju. Visretāk laiku darbam brīvdienās atvēl Kurzemes uzņēmēji – 54%.

Pakalpojumu sniedzēji visbiežāk atzinuši, ka sanāk strādāt brīvdienās, tā saka 62% uzņēmēju, kas pārstāv pakalpojumu nozari. Savukārt būvniecības, ražošanas un tirdzniecības nozarēs brīvdienās darbam laiku velta attiecīgi 58%, 56% un 50% uzņēmēju.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+