Latvijā
Sabiedrība

Latgalē vīrietis ar kvadriciklu iebrauc dīķī0

Ilustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Sestdien Latgalē kāds 24 gadus vecs vīrietis ar kvadriciklu iebraucis dīķī, kā rezultātā ar galvas, muguras un kāju traumām nogādāts slimnīcā, pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Slimnīcā mediķi nogādājuši arī 16 gadus vecu puisi Kurzemē, kurš, braucot ar kvadriciklu pa grants ceļu, neveiksmīgi kritis un guvis krūškurvja un galvas traumas.

Braucot ar velosipēdu un strauji bremzējot, galvas un rokas traumas guvusi kāda 53 gadus veca sieviete Kurzemē. Palīdzība sniegta arī 62 gadus vecam vīrietim, kurš, braucot ar velosipēdu un uzbraucot uz ietves apmales, neveiksmīgi kritis un guvis rokas traumu. Abos gadījumos cietušie nogādāti slimnīcā.

Mediķu pārziņā nogādāti divi mazi bērni ar apdegumiem. Kurzemē gadu vecs puika uzrāvis sev virsū krūzi ar karstu kafiju, kā rezultātā guvis sejas, krūšu un roku termiskus apdegumus. Kājas termiskus apdegumus guva arī gadu veca meitene Latgalē, kura applaucējusies ar karstu ūdeni.

Karsto laikapstākļu ietekmē slimnīcā nogādāti arī pieci pārkarsuši cilvēki, tostarp, divi – 12 un deviņus gadus veci – bērni. Galvenie pārkaršanas iemesli bija ilgstoša uzturēšanās saulē un nepietiekama šķidruma uzņemšana.

Kopumā mediķi aizvadītajā diennaktī devās uz 1220 izsaukumiem, no kuriem 330 saistīti ar traumām.

LA.lv