×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Latgalei cauri brauks 19. gadsimta pasta karietes (3)

Foto Vladas Ščiavinskas, postalroute.euFoto Vladas Ščiavinskas, postalroute.eu

13. maijā no plkst. 10.00 līdz 11.00 rēzekniešiem un pilsētas viesiem būs lieliska iespēja redzēt pasta karietes, kuras ir izgatavotas pēc 19. gadsimta paraugiem, jo cauri pilsētai brauks Lietuvas ekspedīcija “Pasta ceļš Latvija – Lietuva – Polija”, liecina informācija portālā rezekne.lv.

Ekspedīcija apstāsies Rēzeknē pie Latgales vēstniecības GORS, lai saņemtu laimīga ceļa vēlējumus no pilsētas vadības un lai visi interesenti varētu apskatīt karietes un nofotografēties ar tām.

Karietes, kurās būs iejūgti divi un četri zirgi, ceļos cauri Rēzeknei pa seno Imperatora pasta ceļu no Sanktpēterburgas uz Varšavu. Arī Rēzeknē bija pasta stacija, bet, tā kā tās vietā jau sen ir uzbūvētas citas ēkas, karietēm tika piedāvāts apstāties pie viena no 21. gadsimta mūsdienu Rēzeknes simboliem – koncertzāles.

Ekspedīciju organizē Lietuvas sabiedriskā organizācija “Klajūnu klubas”, bet projekta kurators ir Lietuvas republikas premjerministrs Aļgirds Butkjavičs. Tā kā pati ideja – braukt pasta karietēs ar zirgiem pa seno maršrutu – ir ļoti neparasta, plašsaziņas līdzekļi, jo īpaši Lietuvas un Polijas, ekspedīcijai velta ļoti lielu uzmanību. Turklāt ekspedīcijas gaitā plānots izveidot un izdot pilnmetrāžas dokumentālo filmu “Pasta ceļa dienasgrāmata” un visi, kas atnāks uz tikšanos ar ekspedīcijas dalībniekiem pie Latgales vēstniecības GORS, kļūs par aktieriem. Filmu plānots iesniegt starptautiskajos kinofestivālos un parādīt vairākos televīzijas kanālos.

Jau pagājušā gada rudenī nelielu ieskatu 800 kilometrus garās ekspedīcijas norisē varēja gūt Lietuvas pierobežas iedzīvotāji, jo uz vienu dienu pasta karietes bija ieceļojušas atbilstoši karaliskā vietā – Rundāles muižā.

Ekspedīcijas organizatori un Rēzeknes pilsētas domes pārstāvji norāda, ka uz tikšanos ar ceļotājiem īpaši tiek gaidīti mazie rēzeknieši – pilsētas bērnudārzu un skolu audzēkņi, jo ne jau visi savā dzīvē redzējuši īstas pasta karietes, kurās iejūgti divi vai četri zirgi. Savukārt Latgales vēstniecība GORS sola rūpēties, lai visiem, kas atnāks uz tikšanos ar pasta karietēm, tikšanās būtu vēl interesantāka.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tas,gan labi!

  2. Vai, kaads saniegums! Un ja izbrauktu cauri ar VW? Kaa tad? Un kaada shkjirba ..?

  3. Ļoti žēl,ka tas viss pasākums nenotiek svētdien,jo 13.datumā ir jāstrādā… būtu ļoti interesanti paskatīties,to arī mūsdienās,jo tagad brauc ar mašīnām,vai kājām jāstaigā…

Draugiem Facebook Twitter Google+