×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. marts, 2015
Drukāt

Latgalei plāno veidot televīzijas kanālu krievu valodā (20)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto.

Latvijas informatīvās telpas aizsardzībai politiķi Latgalei plāno veidot televīzijas kanālu krievu valodā, 1.martā ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Ministriju pārstāvji esot izskatījuši variantus, kā mudināt Latvijas iedzīvotājus Krievijas kanālu vietā izvēlēties vietējos. Viens no iespējamajiem scenārijiem varētu būt atsevišķa bezmaksas kanāla veidošana Latgales reģionam krievu valodā. Ideju varētu būt piedāvājusi Satiksmes ministrija. Satiksmes ministrs gan šādu informāciju noliedz.

Tomēr citu politiķu teiktais norāda – ideja par Latgales kanālu tiešām briest, kaut gan gala lēmums nav pieņemts.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) raidījumam atzinusi, ka darba grupā ticis spriests par informatīvās telpas aizsardzību un kanāls Latgalē būtu tikai maza sastāvdaļa.

Kultūras ministre Dace Melbārde norāda, ka Latvijas informatīvajā telpā var konkurēt tieši ar lokalizētu saturu, kas ir orientēts uz valsts vai atsevišķa reģiona vajadzībām. Melbārde piebilst, ka tas ir “mediju saturs, ar kuru cilvēki identificējas, kas stāsta par viņiem pašiem, par viņu dzīvi, šo saturu veido cilvēki, kas nāk no viņu vides”.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā skaidro, ka viņi veikuši aprēķinus par to, cik izmaksātu jauns bezmaksas kanāls visā valstī un cik – atsevišķam reģionam. Ja izdotos izmantot jau esošo komercuzņēmumu infrastruktūru, jauno bezmaksas kanālu palaišana izmaksātu ap 850 000 eiro. Taču viena kanāla palaišana tikai vienā reģionā nebūtu daudz lētāka.

NEPLP valdes priekšsēdētājs Ainārs Dimants raidījumam norādīja, ka viņam jau iepriekš bija informācija, ka Satiksmes ministrija strādā pie satura veidošanas projekta Latgalē. Dimants par šo ideju ir skeptisks: “Latgalieši nesapratīs, un mums jau ir signāli, kāpēc Latgalē kanāls tikai krieviski. Ja jau mēs veidojam reģionālo kanālu, tad jau veidosim kanālu arī latviski un latgaliski.”

Kultūras ministrija sola, ka noslēpumainības plīvuru no projekta varētu noņemt mēneša laikā un marta beigās sabiedrība beidzot uzzinās, kā tad politiķi plāno glābt Latvijas informācijas telpu.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Ļoti neloģiski. Latvijā pārejam uz krievu valodu. Latvijas kanāliem jābūt latviešu valodā/

 2. KUR PALIKA LATGAĻU MĒLĒ RUNĀJOŠAIS RADIO? Un KĀPĒC KRIEVU valodā? Vai tad valsts valoda ir krievu? Vai tad referendums SKAIDRI nepasacīja, ka LATVIEŠU VALODA ir VALSTS VALODA? TĀTAD – dubultapliecinājums, kura valoda IR valsts valoda!!! KAs kaiš Dacei Menlbārdei!? REHNULAS??? Vai tad vēl 23 gadus vajadzēs, lai Latgalē dzīvojošie prastu latviešu valodu vai runātu latgaļu mēlē?!! KAUT KO LAIKAM NESAPROTU, ja NA ministre popularizēs vienā no LATVIJAS novadiem citas valsts valodu, kura NAV ES VALSTU VALODA?!! Ministre labāk būtu kopš ievēlēšānas RŪPĒJUSIES, lai Latgalē būtu KVALITATĪVA LATVIJAS VALSTS TV PROGRAMMAS skatāmība VALSTS VALODĀ!??

 3. “Vīnuoteiba” diskreminej latgaļus i laiza krīvu okupantu zuobokus!

 4. rakstā sacīts: Kultūras ministre Dace Melbārde norāda, ka Latvijas informatīvajā telpā var konkurēt tieši ar lokalizētu saturu, kas ir orientēts uz valsts vai atsevišķa reģiona vajadzībām. Melbārde piebilst, ka tas ir “mediju saturs, ar kuru cilvēki identificējas, kas stāsta par viņiem pašiem, par viņu dzīvi, šo saturu veido cilvēki, kas nāk no viņu vides”.
  ————————————————-
  Un kur tu, Arvid Josifovičs, saskati Melbārdes “vēlmi paplašināt krievu valodas lietošanu. Maskējot protams visu ar saukli par cīņu pret Krievijas propagandu”?
  .

 5. Melbārde esot no Nacionālās apvienības, liekas gan , ka viņa drīzāk ir no Saskaņas. Tā, gribi negribi, ir jādomā vērojot viņas aktivitātes, tai skaitā nepārvaramo vēlmi paplašināt krievu valodas lietošanu. Maskējot protams visu ar saukli par cīņu pret Krievijas propagandu.
  .

 6. Tā ir manipulācija. Ar pseidolozungu “pievērsīsim kreivus pareizajai ticībai” Latvijā tiek ieviesta krievu valoda kā jau gandrīz obligāta valoda. Vai tiešām latvieši būs tik stulbi, lai sāktu ticēt, ka Dievs viņus radīja, lai tie būtu krievu audzināšanas fermu vadītāji?!

 7. Drīz jau mērs būs pilns! Tiek nostiprināta sveša valoda Latvijā, izmantojot valsts budžetu un atņemot naudu latviešu valodai. Nav nekādas jēgas šeit dzivot! Ja es sneredzu savas valsts uzstājīgu latviešu valodas aizstāvēšanu, – tad nav nekādas starpības kur dzīvot. Latvijas radio raidījumi krievu valodā tiek uztverti kā normālība. Latvijas Radio teātris izsludina lugu konkursu divās valodās (latviešu valodā un svešvalodā t.i. krievu), paklausot naudas devēju gribai t.i. Teteroviem. Kas notiek? Kāpēc Latvijā ir skolas svešā valodā ir finansētas no valsts budžeta?? Kas notiek? Ir jābrauc projām, jo pie varas esošie savus mugurkaulus ir sen atdevuši svešzemju suņiem. Pietiek vienreiz!

  • latviešiem nav “jābrauc prom”, bet vienreiz “jānāk pie prāta” un jāievēl savā Saeimā nacionāli domājošus deputātus; tādus, kuri spētu principiāli aktualizēt okupācijas faktu, censtos likvidēt okupācijas sekas un latviešiem atjaunotu latvisku attīstību.
   Ņemsim vērā, ka cilvēces radīto kultūru dažādību nodrošina tautu etniskā, bet ne politiskā integrācija.
   Bet kultūras faktoru ignorējošā un vardarbīgā tautu sajaukšana darbojas tai pretēji un uzskatāma par faktisku genocīdu.

  • Вот возьми и удавись в знак протеста! И ещё табличку повесь на шею: я ненавижу русский язык. А вдруг поможет.

 8. Tad Kurzemāē vajag TV kanālu leišu valodā,jo to te daudz 🙂

 9. Vispār jau daudz prātīgāk būtu radīt darba vietas un apmierinātu sabiedību, tad arī nebūtu smadzenes jāskalo.

 10. KĀPĒC KRIEVU VALODĀ, ja valsts valoda ir LATVIEŠU un referendums to APLIECINĀJA TIEŠĀ BALSOJUMĀ???????? KO PARTIJAS DARA pašas uz savu galvu?????????? KO TAS VISS NOZĪMĒ???????? “Vienotība” TIEŠĀM visiem spēkiem VISUS ŠOS GADUS PRETOJUSIES VALSTS VALODAS IEVIEŠANAI skolās!?? KĀPĒC????? VAi tiešām plānots KĀ IZSAKĀS savā komentārā NORMUNDS????????????? NOZĒLOJAMI !!!!!!!!! PILNĪGI NEKO LABU NEVAR IZDARĪT LATVIJAS LABĀ, KĀ VIENĪGI SLIKTU UN SLIKTU savai valstij…. PILNĪGI NEKO!!!!!!!???????

 11. Kādēļ krievu un ne latviešu valodā? Vai tiek plānots arī, kad Latgali piešķirs Krievijai tāpat kā Abreni?

 12. Okupantu krievu valoda būtu no Latvija iznīdējama. Dombrovska/Āboltiņas “Vienotība” neko nav darījusi lai stiprinātu valsts valodas lomu. Pat skolu latviskošanai viņi ir pretojušies.

 13. krievu impērijas atjaunošanai nav tik svarīgs raidījumu saturs, cik pati valoda…Tad kāda velna pēc mēs “valodu referendumā” balsojām – PRET, ja mūsu politiskās partijas to neņem vērā ?!

  • un vairojot raidījumus krievu valodā – mēs kļūstam par Putina hibrīdkara atbalstītājiem.

   • Выбрось нахрен телевизор – и не будет никаких передач вообще.

Draugiem Facebook Twitter Google+