×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Latgales atbalstam pie Saeimas pulcējas vairāki desmiti cilvēku

pikets_latgale

Ceturtdienas rītā pie Saeimas nama Rīgā pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, lai paustu atbalstu Latgalei un protestētu pret grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli”, novēroja aģentūra BNS.

Daudzi piketētāji ieradušies ar dažādiem plakātiem, uz kuriem rakstīts “Labāk šaujiet, nekā mērdējiet badā!”, “Mēs par “airBaltic”, tikai ne uz mūsu aizbraukšanas rēķina”, “Radiet darbavietas!” un citiem.

Protesta akcija norit mierīgi un klusējot. Pie pasākuma dalībniekiem iznākuši daži “Saskaņas centra” deputāti, kuri pauž atbalstu Latgales problēmu risināšanai un norāda, ka šajā virzienā beidzot ir sākusies arī kāda aktīvāka darbība.

Kārtību uzrauga vairāki likumsargi.

Ar piketētājiem tiksies arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Zatlera Reformu partija, ZRP), izglītības ministrs Roberts Ķīlis un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, aģentūru BNS informēja ZRP pārstāve Daiga Holma. Tikšanās laikā plānots pārrunāt arī reformu priekšlikumus, attīstības šķēršļus un iedarbīgākos atbalsta mehānismus Latgales ekonomikas attīstībai. Tikšanās gaidāma plkst.12.30.

Jau vēstīts, ka latgalieši ceturtdien pie Saeimas rīko piketu pret regulējumu akcizēto preču ievešanai no trešajām valstīm. Protesta rīkotājs Andris Krievs aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka tā būs jau ceturtā protesta akcija pret grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli”. Pirmā bija pie robežas, otrā – pie Rēzeknes domes, trešā notika 14.janvārī, kad 500 automašīnu brauca pa pilsētu ar ātrumu pieci kilometru stundā.

Šogad 1.janvārī stājās spēkā grozījumi likumā par akcīzes nodokli, kas paredz stingrākus ierobežojumus fiziskām personām, kuras no trešajām valstīm Latvijā ieved cigaretes, alkoholu un degvielu.

Likums pašlaik noteic, ka, nemaksājot akcīzes nodokli, Latvijā no trešajām valstīm ne biežāk kā vienu reizi nedēļā var ievest 40 cigarešu, 20 cigarillu, 10 cigāru, 50 gramu smēķējamās tabakas, vienu litru alkohola ar spirta saturu virs 22 tilpumprocentiem vai nedenaturēto etilspirtu ar spirta saturu 80% vai vairāk, divus litrus alkoholisko dzērienu ar spirta saturu līdz 22 tilpumprocentiem, kā arī četrus litrus negāzētā vīna un 16 litrus alus. Akcīzes nodoklis arī nav jāmaksā, ja no trešajām valstīm tiek ievesta degviela transportlīdzekļa degvielas standarttvertnē, kā arī degviela pārvietojamās tvertnēs – ne vairāk kā 10 litru vienam transportlīdzeklim. Iepriekš šādu daudzumu varēja ievest valstī ne biežāk kā vienu reizi dienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+