×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Latgales iedzīvotāji amatpersonām draud ar vērienīgām protesta akcijām

Foto - LETAFoto - LETA

Aptuveni 1000 Latgales iedzīvotāji parakstījuši valsts augstākajām amatpersonām nosūtītu vēstuli, kurā izteikti draudi par vērienīgu protestu akciju rīkošanu, ja netiks Latgales reģionā uzlabota ekonomiskā un sociālā situācija, kā arī atcelti šā gada janvārī spēkā stājušies grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”.

Vēstules adresēta Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V) un Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V).

“Latgales iedzīvotāji nosūta Jums šo brīdinājuma vēstuli, kas tapusi jūsu rīcības dēļ, jo pašreizējā politiskā un ekonomiskā situācija Latvijas valsti un sevišķi Latgales reģionu ir novedusi līdz katastrofai. Mēs uzskatām, ka Latgales reģions ik gadus tiek apzagts, politiķu mutēm apgānīts un nepareizā ekonomiskā politika jau daudzus gadus izputina Latvijas zilo ezeru zemi,” teikts parakstītajā vēstījumā.

Tajā tāpat izteikts lūgums rast iespēju pieņemt adekvātas ekonomiskās, sociālās un politiskās likuma normas, kas dos iespēju Latvijas tautai reāli dzīvot un strādāt Latvijas teritorijā par pienācīgu darba atalgojumu.

Vēstules autori norāda, ka pretējā gadījumā tiks izmantotas visas tiesības un iespējas rīkot aktīvas protesta akcijas, kurās tiktu iesaistīta visa tauta, sākot ar robežu bloķēšanu visā valsts austrumu pusē, beidzot ar valdības atlaišanas pieprasīšanu, teikts vēstulē.

Vēstuli parakstījuši aptuveni 1000 Rēzeknes, Daugavpils, Kārsavas, Ludzas un Balvu, kā arī Rēzeknes, Daugavpils, Ludzas, Krāslavas un Balvu novadu iedzīvotāji, kuri paralēli ekonomiskās situācijas uzlabošanai uzskata par atceļamiem šogad spēkā stājušos grozījumus likumā “Par akcīzes nodokli”, kas vairākas Latvijas pierobežas ģimenes ir nostādījis uz izdzīvošanas robežas, tādējādi ierobežojot viņu iespējas doties uz kaimiņvalstīm Krieviju un Baltkrieviju pēc lētākām precēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+