Mobilā versija
+18.3°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
6. decembris, 2016
Drukāt

Latgales Kultūrvēstures muzejā aicina uz Francim Kempam veltītu sarīkojumu

Latgales Kultūrvēstures muzeja krājumsLatgales Kultūrvēstures muzeja krājums

Latgaliešu inteliģences pārstāvis Francis Kemps, 1909. gads.

Otrdien, 13. decembrī plkst. 14 tradicionālajā Vēstures mirkļu pieturā Latgales kultūrvēstures muzejā pieminēs vienu no spilgtākajiem pirmās latgaliešu inteliģences pārstāvjiem – Franci Kempu, jo decembris aizrit viņa jubilejas zīmē, LA.lv uzzināja muzejā.

Francis Kemps (24.12.1876.-21.10.1952.) mainīja pirmās latgaliešu atmodas gaitu, iestājoties par tautiskās pašapziņas, Latgales atdzimšanas idejām un konsekventi aizstāvēja domu par Latgales autonomiju.

Pasākumā vēstures maģistre Ināra Juškāne prezentēs savu pētījumu “Latgalieši un latvieši vēsturiskā ceļā uz vienotu valsti Franča Kempa uzskatos”, kurā darba autore stāstīs par Latgales atmodu 19. gadsimta beigās – 20. gadsimta sākumā, to veidojošajiem un kavējošajiem vēsturiskajiem apstākļiem, īpatnībām caur Franča Kempa redzējuma prizmu, kā arī sniegs ieskatu dažādu pētnieku vērtējumos un viedokļos par viņa uzskatiem.

Ieeja Vēstures mirkļu pieturā – brīva.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (3)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+