Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Latgales Kultūrvēstures muzejā atklās Anatolija Zelča gleznu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Anatolijs Zelčs, "Pieskāriens".

No 2. aprīļa līdz 2. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē apskatāma gleznotāja Anatolija Zelča personālizstāde “51. kilometrs”, kas piedāvā retrospektīvu ieskatu mākslinieka daiļradē, LA.lv uzzināja muzejā.

Gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles docents Anatolijs Zelčs dzimis 1964. gadā, tādējādi izstādes nosaukums iezīmē soli pāri 50. dzimšanas dienai, kas māksliniekam gaidāma 14. aprīlī. Izstādē Anatolijs Zelčs apkopojis darbus, kas ataino 22 Rēzeknē nodzīvotajos un nostrādātajos gados paveikto. Katrs gads izstādē pārstāvēts ar vienu vai diviem darbiem. Mākslinieks galvenokārt strādā figurālās kompozīcijas un portreta žanrā, izpaužoties dažādos formātos un kolorīta risinājumos – no ļoti gaišiem līdz kontrastainiem un dziļi piesātinātiem toņiem.

Mākslinieku īpaši interesē cilvēka anatomijas pētīšana un glezniecības tehnoloģijas, pats saka: “Pats labākais portrets ir akts, jo tajā vislabāk var parādīt attēlojamā būtību.”

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+