Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Latgales Kultūrvēstures muzejā atklās Anatolija Zelča gleznu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Anatolijs Zelčs, "Pieskāriens".

No 2. aprīļa līdz 2. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē apskatāma gleznotāja Anatolija Zelča personālizstāde “51. kilometrs”, kas piedāvā retrospektīvu ieskatu mākslinieka daiļradē, LA.lv uzzināja muzejā.

Gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles docents Anatolijs Zelčs dzimis 1964. gadā, tādējādi izstādes nosaukums iezīmē soli pāri 50. dzimšanas dienai, kas māksliniekam gaidāma 14. aprīlī. Izstādē Anatolijs Zelčs apkopojis darbus, kas ataino 22 Rēzeknē nodzīvotajos un nostrādātajos gados paveikto. Katrs gads izstādē pārstāvēts ar vienu vai diviem darbiem. Mākslinieks galvenokārt strādā figurālās kompozīcijas un portreta žanrā, izpaužoties dažādos formātos un kolorīta risinājumos – no ļoti gaišiem līdz kontrastainiem un dziļi piesātinātiem toņiem.

Mākslinieku īpaši interesē cilvēka anatomijas pētīšana un glezniecības tehnoloģijas, pats saka: “Pats labākais portrets ir akts, jo tajā vislabāk var parādīt attēlojamā būtību.”

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no ĪrijasPar Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+