×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Latgales Kultūrvēstures muzejs atrādīs piecu gadu jaunieguvumus

Renātes Vancānes fotoRenātes Vancānes foto

Restauratore Jana Lībiete, strādājot pie Latgales Kultūrvēstures muzeja keramikas priekšmetu atjaunošanas.

Līdz 31. janvārim Rēzeknē, Latgales Kultūrvēstures muzejā, skatāma izstāde no muzeja krājuma “Šodienas atmiņas pagātnē”, kas veltīta muzeja pastāvēšanas 55. gadadienai, portālam pastāstīja muzeja galvenā krājuma glabātāja Renāte Vancāne.

Izstādē skatāmi no 2009. līdz 2014. gadam ienākušie jaunieguvumi – mēbeles, rokdarbi un ikdienā lietotie sadzīves priekšmeti, kas raksturo muzeja dzimšanas laiku. Tāpat te pirmo reizi var aplūkot arī daļu no pēdējo piecu gadu laikā restaurētajiem, atjaunotajiem un atdarinātajiem priekšmetiem – Latgales keramiku, vecmeistaru gleznas, kā arī atdarinātās jostas.

Vancāne stāsta, ka, restaurējot gleznas, atklājās arī pārsteigumi – piemēram, nododot restaurācijā Vitālija Kalvāna gleznu “Linu druva Latgalē”, atpakaļ muzejs saņēma divas gleznas! Kā tas iespējams? Atbildi iespējams rast un aplūkot muzeja izstādē!

“Pēdējos gados jaunieguvumi, kas papildinājuši muzeja krājumu, ir ne tikai muzeja darbinieku vākums, bet daudzu rēzekniešu un Latgales novada cilvēku dāvinājumi. Pateicoties cilvēkiem, kas atbildīgi rīkojas ar ikdienā lietotajiem priekšmetiem, muzejs veido šodienas vēstures lappusi rītdienai,” piebilst Vancāne.

Starp nozīmīgākajiem pēdējos piecos gados saņemtajiem dāvinājumiem muzeja speciāliste min Latgales Kultūras centra izdevniecības izdotās grāmatas, kā arī vairākus simtus grāmatu no Jāņa Elkšņa privātā arhīva, kordiriģentes Emīlijas Slišānes arhīvu, ko muzejam dāvinājusi Anna Vaišļa.

“Ļoti vērtīgs dāvinājums – fotogrāfijas, dokumenti, iespieddarbi un rokraksti, kas saistās ar mūzikas dzīvi Rēzeknē 20.gadsimtā, saņemts no Annas Āboliņas. Pēdējos gados muzeja krājumu ir papildinājis Artūrs Āboliņš, dāvinot “nostalģiskos” materiālus par Rēzeknes piena konservu kombinātu. Jācer, ka tuvākajā nākotnē arī šie dāvinājumi iekļausies kādā no muzeja krājuma izstādēm,” saka Vancāne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+