Kultūra
Māksla

Latgales mākslinieki nāk klajā ar “Rezolūciju”0

Publicitātes foto

Atzīmējot Daugavpils Māla mākslas centra 9. dzimšanas dienu, 18. oktobrī atklās Latgales mākslinieku izstādi “Rezolūcija”, LA.lv uzzināja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

Kamēr sabiedriskie darbinieki diskutē par vēsturiskā 1917. gada Latgales kongresa rezolūcijas īstenošanu, Latgales mākslinieki nākuši klajā ar jaunu rezolūciju. Izstāde “Rezolūcija” apvieno profesionālus māksliniekus, kuri pārstāv plašu stilu, žanru, materiālu un tehniku diapazonu.

Lai gan Latgale daudziem vēl aizvien asociējas ar zilo ezeru ainavām un tradicionālajiem māla traukiem, apmeklējot izstādi, ikvienam būs iespēja redzēt, cik dažādi, daudzpusīgi un mūsdienīgi ir Latgales reģiona mākslinieki.

Līdzās Daugavpils Māla mākslas centra keramiķu – Lilijas Zeiļas, Nellijas Dzalbas, Marijas un Jāņa Saikovsku darbiem, izstādē būs apskatāmi arī tēlnieka Ivo Folkmaņa un gleznotājas Mairitas Folkmanes darbi.

Metālmākslas žanru izstādē pārstāv divi spilgti dueti – kalēji Oksana un Edgars Vronski, kā arī Preiļu metāla mākslas galerijas “Nester Custom” saimnieki, mākslinieki Alīna un Aleksandrs Nesterjuki.

Izstādē apskatāmi arī citu Daugavpils un Latgales reģiona mākslinieku darbi.

Saistītie raksti

Daugavpils Māla mākslas centrs darbojas jau kopš 2010. gada. Tas ir viens no veiksmīgākajiem radošā tūrisma objektiem Daugavpilī. Tajā vienlaikus tiek saglabātas Latgalei raksturīgās podniecības tradīcijas, kā arī rasti jauni, mūsdienīgi risinājumi dažādām mākslas izpausmēm.

Latgales mākslinieku izstādes “Rezolūcija” atklāšanas pasākums norisināsies 18. oktobrī plkst. 16 Daugavpils Māla mākslas centrā. Izstāde būs apskatāma līdz 15. decembrim.

LA.lv