×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Latgales māksliniekus aicina piedalīties izstādē “Oga. Ūga”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latgales kultūrvēstures muzejs un Latgales mākslinieku kopa aicina Latgales profesionālos, aktīvi strādājošos un studējošos jaunos māksliniekus piedalīties tradicionālajā “Rudens 2016” mākslas darbu izstādē, kura šogad ieguvusi konkretizējumu, apakšnosaukumu “Oga. Ūga”, LA.lv uzzināja muzejā.

Pērn, kad ikgadējā Latgales mākslinieku darbu “Rudens” izstāde Latgales kultūrvēstures muzejā priecēja mākslas cienītājus, līdztekus darbu apskatei muzeja apmeklētāji varēja piedalīties jau nākamās – 2016. gada izstādes radīšanā.

Lai tradicionālo izstādes ekspozīciju turpmāk veidotu savdabīgāku, izstādes darbu atlases komisija iesaistīja apmeklētājus nākošās izstādes radīšanā, aicinot minēt vēlamo izstādes tēmu. Izvērtējot mākslas cienītāju piedāvātos variantus, pieņemts lēmums, ka šī gada “Rudens” izstādes tēma būs “Oga. Ūga.”

Ogas (latgaliešu rakstu valodā – ūga) bagātos rudeņos no meža ogotāji nes mājās groziem. Oga ir arī granātābols, ar ko čūska kārdina Ievu un vēlāk arī Ādamu, un notiek nenovēršamais – cilvēki tiek izdzīti no Paradīzes, lai gadu tūkstošiem meklētu Patiesību un īsteno ceļu. Ogas ir apliecinājums rudens pilnbriedam un radošuma pilnasinībai… Oga ir brīnišķais ķirbis, kam radošie cilvēki allaž savos darbos veltījuši īpašu uzmanību. Ogas ir katra mākslas vēstures perioda klusās dabas neatņemama sastāvdaļa,lai tie būtu Bosha, Karavadžo vai kāda cita mākslas titāna radošās varēšanas apliecinājums.

Saturiski bagātais un ietilpīgais veikala nosaukums “Ūga” Preiļos jau ilgu laiku priecē Latgales ciemiņus ar dāsnajām veltēm, kas radītas Latgalē, dod iespēju iepazīt latgaliešu valodu un kultūru ikdienā.

“Aicinām radoši strādājošos Latgales māksliniekus virzīt savu potenciālu, domājot par semantiski bagāto jēdzienu “Oga. Ūga”, lai tradicionālajā Latgales mākslinieku darbu izstādē mēs varētu pilnvērtīgi baudīt interpretācijas par šo tēmu,” pauda pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” pārstāve Maija Upeniece.

Darbus rudens izstādei Latgales kultūrvēstures muzejā pieņems līdz 2016. gada 12. novembrim, tos izvērtēs komisija, bet pēc izstādes, pateicoties Rēzeknes pilsētas domes atbalstam, vairākus komisijas ieteiktos darbus tradicionāli iepirks muzeja krājumā, kas katru gadu papildina mūsdienu Latgales mākslas kolekciju. Latgales reģiona mākslinieku darbu “Rudens” izstādes “Oga. Ūga” atklāšana Rēzeknē plānota 17. novembrī plkst. 15.

Festivāls “Teātris ir visur” notiek ar Kuldīgas novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Projekta organizators un idejas autors ir nodibinājums “Skatuves Mākslas Producentu fonds”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+