Latvijā
Politika

Latgales partija, visticamāk, sadarbosies ar “Vienotību” Saeimas vēlēšanās1


Hosams Abu Meri
Hosams Abu Meri
Foto – Karīna Miezāja

Latgales partija, visticamāk, pievienosies “Vienotības” veidotajai politiskajai apvienībai dalībai Saeimas vēlēšanās, žurnālistiem sacīja “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Viņš norādīja, ka sarunas ar politiskajām partijām turpinās, bet ar Latgales partiju vienošanās ir teju panākta, atlicis tikai nokārtot formalitātes.

Latgales partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis aģentūrai LETA iepriekš neatklāja, kādā apvienībā partija plāno iesaistīties, sakot, ka sadarbības modelis varētu kļūt skaidrs jau tuvākajā laikā. Tā kā Latgales partijas viena no prioritātēm ir sadarbība ar reģionālajām un pašvaldību partijām, Saeimas vēlēšanās tā startēs politisko partiju apvienības sastāvā.

Kā ziņots, “Vienotība” mudināja partijas ar līdzīgām vērtībām kopā startēt Saeimas vēlēšanās, veidojot jaunu politisko apvienību. Vienošanās par kopīgu startu jau esot panākta ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam” un “Valmierai un Vidzemei”.

Tāpat vēstīts, ka partijas “Latvijas attīstībai”, “Kustība “Par!”” un “Izaugsme” plāno veidot politisko apvienību un kopīgu Saeimas vēlēšanu sarakstu.

LA.lv